2661. Hogyan építsünk ki trópusi kertet? - 2. rész
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Az édesburgonyának számos olyan egészségmegőrző hatása van, amelyet nem is gondoltunk volna. Ismerjük meg jobban ezt a rendkívüli zöldséget!
Sajnos legtöbbször a természet ezen csodáit hazaérkezés után dobozokba rejtjük. Ha gyűjtöttunk valaha tengerparton kagylókat tudjuk, hogy milyen szépek.
Szorgalmas kertészként kétségtelenül rengeteg kerti szerszámunk van, például lapát, kapa, gereblye, ásó, és így tovább. De ha már nem férünk tőlük, akkor miért ne készíthetnénk egy kerti fészert a tárolásukra?
A Feng Shui ősi kínai hit, amely úgy tartja, hogy a szerencsénket és a jólétünket sokban befolyásolják a környezetünkben elhelyezett személyes tárgyak. A Feng Shui a chi energiára fekteti a hangsúlyt, azaz az életenergiánkra. A Feng Shui törvényei szerint kialakított lakások egyik gyakori eleme a Feng Shui akvárium.
Üdvözlöm! Mély cserépbe ültesse, gyorsan nő nagyon. A föld ne száradjon ki arra figyeljen. Vigye be télre, világos helyen teleltesse, 18-20 C-on. Mivel Európába nemrég került be, ezért nagyon kevés információ áll rendelkezésre.
Üdvözlöm! A goji ha virágzott akkor biztosan fog bogyót hozni, de türelemmel ki kell várni. A virág elszárad, majd ebből lesz termés, azaz a bogyó. A gránátalma kétlaki, azaz amikor kicsinek vesszük, nem lehet tudni, hogy porzó-e, vagy termő. A virágzáskor lehet látni, hogy mi lett belőle. A termő virág szimpla általában, a porzó szép dupla virágú szokott lenni. Ha Önnek ilyen szép, dupla virágú, akkor porzó. Ültessen egy termő növényt is, ezt nagyobb növényeknél a kertészeti árudákban meg tudják mondani!
Kedves Csilla! A hasadást, illetve üregeket a fáknál gombaölő és baktérium ölő szerrel szoktuk lekezelni és purhabbal ki kell tölteni a rést, lyukakat. Miután megszáradt a hab, a felesleget le kell vágni egy éles késsel!
Üdvözlöm! Szerintem ez egy szerecsendió palánta (Myristica fragrans). Meleg kedvelő 25-30 C-ot szeret, nagy a vízigénye és szereti a napot.
Kedves Ildikó! Amin termés van, az egészen biztosan termő! Javaslom, hogy telepítsen porzós egyedet és akkor az ivararány megfelelő lesz. Ha a termőből hajtott ki hajtás, akkor biztosan az új hajtás is termő lesz.