2661. Hogyan építsünk ki trópusi kertet? - 2. rész
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Ahhoz, hogy minél hamarabb élvezhessük a kertünk színeit és illatait, vegyünk fiatal vagy kétéves palántákat tavasszal és ültessük el őket egyenesen a kertbe.
Az édesburgonyának számos olyan egészségmegőrző hatása van, amelyet nem is gondoltunk volna. Ismerjük meg jobban ezt a rendkívüli zöldséget!
Sajnos legtöbbször a természet ezen csodáit hazaérkezés után dobozokba rejtjük. Ha gyűjtöttunk valaha tengerparton kagylókat tudjuk, hogy milyen szépek.
Szorgalmas kertészként kétségtelenül rengeteg kerti szerszámunk van, például lapát, kapa, gereblye, ásó, és így tovább. De ha már nem férünk tőlük, akkor miért ne készíthetnénk egy kerti fészert a tárolásukra?
A Feng Shui ősi kínai hit, amely úgy tartja, hogy a szerencsénket és a jólétünket sokban befolyásolják a környezetünkben elhelyezett személyes tárgyak. A Feng Shui a chi energiára fekteti a hangsúlyt, azaz az életenergiánkra. A Feng Shui törvényei szerint kialakított lakások egyik gyakori eleme a Feng Shui akvárium.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.