2696. Rovarölő cigarettacsikkből házilag: így készítsd el!
Ha kertünk súlyosan rovarfertőzött, akkor használjunk saját készítésű nikotinos rovarirtó sprayt, amit házilag cigarettacsikkből is elkészíthetünk.
Ha kertünk súlyosan rovarfertőzött, akkor használjunk saját készítésű nikotinos rovarirtó sprayt, amit házilag cigarettacsikkből is elkészíthetünk.
A kis fekete pöttyök az ágyi poloskák jelei. Ha gyanítjuk, hogy poloskák vannak ágyunkba, ezeket a jeleket keressük. A cikkből megtudhatjuk, hogy hogyan azonosíthatjuk, illetve hogyan szabadulhatunk meg tőlük.
Az ágyi poloskák a Cimicidae (vérszívó poloskák) család tagjai. A túléléshez melegvérű gazdára van szükségük, például emberre vagy egy kutyára.
Az évnek ebben a részében még mindent belepnek a szúnyogok, a kullancsok és a legyek. Hogy a szabadban való tartózkodásunkat kellemesebbé tegyük, próbáljuk ki az Off! Deep Woods rovarriasztó terméket.
A mohát néha megtaláljuk kinti virágcserepekben, illetve az árnyékos, nedves területeken a fák és a bokrok alatt. A moha viszont egy cserepes növény szerepét is betöltheti.
Kedves Aranka! A válasz nem könnyű, mert nincs virág. A két szélső Echinocereus nemzetség valamelyik faja lehet. A középső egy cereus faj a hajas oszlopkaktuszok közül. Kifejlettebb állapotukban könnyebb lesz meghatározni. Ficzere Miklós
Kedves Aranka! A két gömböc Gymnocalycium saglione, a másik Opuntia microdasys. Hüvös helyen kellene tartania, egészen 4-5 C°-ig, és ne öntözze. Keresse a Debreceni Pozsgástár c. folyóiratot. A pozsgás növényekről sok érdekeset olvashat benne. Üdv.: Ficzere Miklós
A képen látható növény egy veronikacserje - Hebe sp. - kistermetű, örökzöld cserje. Nyáron virágzik a levelek hónaljában: apró, fehér füzérekben nyílik. Ehhez humuszos, üde talajt, tűző naptól védelmet, télen pedig - extrém hideg esetén - fagyvédelmet igényel. Maximum 50-100 cm magasra nő, ezért ideális sziklakertbe, kőedénybe.
Én nem kevernék bele több trágyát, inkább további komposzttal lazítanám a keveréket.
A lemosó permetezést a téli fagyok elmúltával, közvetlenül a rügyfakadás előtt ajánlatos elvégezni, mert a károsítók is ilyenkor kezdik meg élettevékenységüket és a meglazult rügypikkelyek alá könnyebben behatolnak a növényvédő készítmények. A szőlő- és a gyümölcsültetvényekben régóta ismert, fontos védekezés az őszi lemosó permetezés is, ennek ellenére kevesen végzik el a lombhullás végén ezt a kezelést. Emiatt a szőlőben sok a tőkepusztulás, gyümölcsöseinkben is könnyebben terjednek a gutaütésszerű pusztulások, és egyéb súlyos betegségek. De-mint a csatolt cikkben olvashatja- téli permetezést is csinálhat.