2731. Így lesz meseszép a flamingóvirág!
A flamingóvirág nagyméretű leveleiről és csodaszép virágairól ismert. Ha a téli magas páratalrtalmat biztosítani tudjuk, akkor gondozása egyszerű, de azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni.
A flamingóvirág nagyméretű leveleiről és csodaszép virágairól ismert. Ha a téli magas páratalrtalmat biztosítani tudjuk, akkor gondozása egyszerű, de azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni.
A kutyánknak, akárcsak nekünk, biztonságra van szüksége akár kint, akár bent van. Miért ne építenénk neki is egy saját kis kuckót, ahol biztonságban érzi magát?
Nézzük, hogy hogyan is kell megépíteni egy kutyaólat annak érdekében, hogy ne pazaroljunk sok anyagot rá, ugyanakkor a kutyánk egészségét is megőrizzük.
Miután megállapítottuk a kutyaólunk megfelelő hosszúságát, szélességét és magasságát, vágjuk ki a padlót, az oldalakat és a tetőt a megmaradt fából.
A régi folyóiratok csomagolópapírként való felhasználása szórakoztató módja lehet a pénzspórolásnak.
A poloskaszagú szilvadarazsak rajzása és a szilvakezdemények fertőzése már megtörtént, hiszen ez a szilvavirágok sziromhullásakor történik meg. A fertőzött fiatal szilvatermések hamarosan lehullanak. Érdemes ezeket naponta összegyűjteni. A szilvamolynak 3 nemzedéke fejlődik ki évente. Az első nemzedék lepkéi május elején szoktak megjelenni. A nemzedékek rajzását a szilvamoly szexferomon csapda segítségével érdemes figyelni, így a rajzáscsúcsnál alkalmazott permetezéssel a lehető legeredményesebb ölő hatást, illetve a termés maximális védelmét tudjuk elérni. A szilvamoly mindegyik nemzedéke ellen ajánlott a rovarölő szeres permetezés. A következő engedélyezett szabadforgalmú szerek közül választhat: Actara, Decis, Insegar, Karate, Sherpa. Eredményesen alkalmazható a Bacillus thuringiensis hatóanyagú Dipel nevű biológiai peszticid is.
A körte nemezes gubacsatka kártétele látható a küldött fényképen. Általában nem jelentős, bár feltűnő kártételt okoz a fiatal leveleken. A kiemelkedő foltokban élnek a szabaszemmel nem látható, parányi atkák. Atkaölő szerek hatnak ellene, például a követekzők: Flumite, Talstar, Sanmite.
Hangyák nem okoznak ilyen kárt, azok leginkább levéltetveket követve mennek fel a fára. A képen látható kártetelt az un. poloskaszagú szilvadarázs okozhatta, amelynek nőstény egyedei virágzáskor rajzanak és rakják a petéiket a megtermékenyült virágzatra, ahol a kikelő lárvák károsítanak. A képen látható módon kirágják magukat a termésből és egy másiket keresnek fel további táplálkozás céljából. Jövőre megelőzhető a kártétel fehér színű színcsapdák kihelyezésével, amely gyéríti a kártevők számát, illetve megmutatja, hogy mikor kell ellenük vegyszeres védekezést alkalmazni.
Úgy látom, van gyökere és él csak kissé fonnyadt. Sajna nem látom, hogy a közepe is él-e. Szerintem kiheveri, nem kell zacsizni semmit, csak spriccelni, párásan tartani és idővel (1-2 hónap)helyrejön.
Ez a növény (megfelelő tartás mellett) tipikusan téli-tavaszi virágzású, hűvösségkedvelő növény. A jól látható fiatal hajtása fog - a teljes kifejlődése után - virágozni, de ahhoz októbertől éjszakára legalább, de ha lehet nappalra is hűvös (ha lehet napfényes )helyen kellene tartani. Ősztől csökkenteni kell az öntözését.