2731. Így lesz meseszép a flamingóvirág!
A flamingóvirág nagyméretű leveleiről és csodaszép virágairól ismert. Ha a téli magas páratalrtalmat biztosítani tudjuk, akkor gondozása egyszerű, de azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni.
A flamingóvirág nagyméretű leveleiről és csodaszép virágairól ismert. Ha a téli magas páratalrtalmat biztosítani tudjuk, akkor gondozása egyszerű, de azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni.
A kutyánknak, akárcsak nekünk, biztonságra van szüksége akár kint, akár bent van. Miért ne építenénk neki is egy saját kis kuckót, ahol biztonságban érzi magát?
Nézzük, hogy hogyan is kell megépíteni egy kutyaólat annak érdekében, hogy ne pazaroljunk sok anyagot rá, ugyanakkor a kutyánk egészségét is megőrizzük.
Miután megállapítottuk a kutyaólunk megfelelő hosszúságát, szélességét és magasságát, vágjuk ki a padlót, az oldalakat és a tetőt a megmaradt fából.
A régi folyóiratok csomagolópapírként való felhasználása szórakoztató módja lehet a pénzspórolásnak.
Ősszel és kora tavasszal is ültethetjük. Ültetés után a vesszőket négy-öt rügyre metsszük vissza. A kihajtó vesszőkből a harmadik évben hat-nyolc vázágat hagyunk meg. A vadrózsa az egyéves vesszőkön és a kétéves gallyakon hozza termését. Fás dugványozással szaporítják a legtöbb helyen. cikk:Hogyan termesszünk csipkebogyót? >>
Kedves kezdőkertész! A diófa metszésének a legideálisabb időpontja, augusztus vége, szeptember eleje. Javaslom, hogy várja meg az őszt és akkor végezze el a feladatot. Egyébként nyugodtan lehet ritkítani, visszavágni, formálni.
Tisztelt Kérdező! A képen látható növény az örökzöld magnólia (Magnolia grandiflora). Beszerezni Budai Kertcentrumban, New Garden, és Oázis kertészetekben lehet majd a tavaszi olasz import növények közül. Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
A virágcsalán gondozása, szaporítása (Plectranthus scutellarioides) A virágcsalánt tavasztól őszig kéthetenként mészmentes tápoldattal öntözzük, és a hajtásnövekedés időszakában bőségesen locsoljuk langyos, lágy vízzel.Átteleltetés után általában megnyúlik, felkopaszodik, ezért a levágott hajtásrészeket gyökereztessük meg, és neveljünk belőle új növényt. A meggyökeresedett dugványokat jó minőségű virágföldbe ültessük, majd a májusi fagyok után ültessük ki.Nyáron érdemes a hajtáscsúcsokat folyamatosan visszavágni, így tömör, dús, bokros, színes növényt kapunk. Ahhoz, hogy a levelek ne veszítsék el színpompájukat, el kell távolítanunk az elszáradt, árnyékban lévő leveleket.A virágcsalán fény- és vízigényes, tápanyagigénye közepes. A világos, napos vagy félárnyékos helyet kedveli, de védjük a tűző naptól, mert a leveleinek csak így lesznek szép színei. A 18-22 C fokos hőmérséklet az ideális számára. Télen hűvös, de világos helyen tartsuk.Legegyszerűbb szaporítási módja, ha tavasszal vízben gyökereztetjük. Az anyanövényről vágjunk le 10-15 cm hosszú hajtásokat, az alsó leveleket távolítsuk el és tegyük vízbe. Pár nap múlva megjelennek a gyökerek. Ekkor ültessük cserépbe, nedves, de jó vízáteresztő képességű, tápanyagban gazdag talajba. Ha csak véletlenül letörtünk egy ágacskát, azt is nyugodtan használhatjuk szaporításra.
Elég reménytelen szegényke, de visszametszheti (erőteljesen) tavasszal, hátha. A hibiszkusz gondozása A hibiszkusz a gyengén savanyú talajt kedveli (pH 6-6,5). (Ez a nálunk kapható B típusú virágföldet jelenti.) Sok hibiszkuszkertész hetente egyszer öntözi és tápoldatozza növényét. Ez is elegendő lehet, napi öntözés mellett azonban maximális mértékben garantált a növény tápanyaghoz jutása. Az egészséges hibiszkusznövénynek nincs nyugalmi időszaka, akár egész évben virágozhat. Egyenletes tápoldatozás mellett a növény folyamatosan gyönyörű szép virágokat fog hozni. Ha a trópusi szépség konténeres nevelése mellett döntünk, megkíméljük magunkat a fonálférgekkel és más kártevőkkel, valamint a szárazsággal, faggyal és a tápanyaghiánnyal szembeni küzdelmektől. Tovább >>