2741. Hogyan építsünk mohakertet?
Ha szeretnénk a természet nyugalmát a saját kertünkbe varázsolni, akkor a mohakert az ideális megoldás. Egy tiszteletet követelő mohaszőnyeg kialakítása sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk, és nem kerül semmibe sem.
Ha szeretnénk a természet nyugalmát a saját kertünkbe varázsolni, akkor a mohakert az ideális megoldás. Egy tiszteletet követelő mohaszőnyeg kialakítása sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk, és nem kerül semmibe sem.
A tőzegbeton különböző mennyiségű cement, homok, tőzeg, perlit vagy vermikulit és víz keverékének eredménye, amelyből egy sárszerű keveréket kapunk, és ami a kő anyagához hasonlóvá szilárdul, csak sokkal könnyebb lesz.
A térköveknek számos felhasználási módját ismerjük, amellett hogy csak járunk rajtuk. Számtalan formában, színben és méretben kaphatóak, használhatjuk gyakorlatias módon – a beton helyett járdák, lépcsőfokok, autófelhajtók építésére vagy olyan területek elválasztására, mint a füves részt a zöldséges kerttől.
A járólapokat tényleg nagyon egyszerű elkészíteni, és egy kis felnőtt ellenőrzéssel akár a gyermekeink is elvégezhetik a munka nagyját.
Ugye mindannyian szeretnénk egy dekoratív, nyugtató kis zugot, amely felélénkíti a lakásunkat? Túl drágák a dekorációs elemek? Akár nemrég költöztünk a városba, akár már évek óta élünk a belvárosban, tudnunk kell, hogy egy kevés zöld máris csodákat tehet a lakásunkkal.
Kedves Kis Virág! A tünetek alapján több károsító is lehet. Köztük a leggyakoribb a gyapjas pajzstetű, de lehet ezen kívül még vértetű is. Kérdés, hogy a gyapjas pamacsok összenyomása után vörös, sárga, vagy zöld váladék jelenik meg. Kezelési javaslat (bármelyik faj is károsít), a növény elhelyezkedésétől függően: - 1%-os káliszappanos oldattal lemosás vagy lemosás szerű permetezés (zárt térben is alkalmazható). A lemosás szivaccsal is történhet. Előnye a gyors hatás, és teljesen veszélytelen. A lemosás teljes felület kezeléssel történjen. - Bio-Sect -es lemosó permetezés. - Actara-rovarölő szeres beöntözés (csak szabadban vagy zárt termesztő berendezésben végezhető). Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Hogyan védekezzünk a pajzstetvek ellen?
Kedves Tamás! Nagyon bonyolult és nehéz kérdést tett fel, amit az oldal korlátai miatt nem tudok megválaszolni most! Nagyon sok kérdést vet fel: mikor legyen betakarítható, milyen talaj és tápanyag igények vannak, illetve kellenek, mennyire lehessen eltárolni, mennyire legyen ellenálló stb. Javaslom, hogy a http://burgonya.hu oldalon tájékozódjon, mert ez tényleg egy nagy lélegzetvételű téma, nem egyszerű. Az ajánlott bőtermő fajták, amiket javaslok: "Pannónia" (tenyészideje: 98 nap), " Cleopátra", "Katica", "Góliát".
Kedves Kajtár Antal! A cikkünkben szereplő Freeze-Pruf szert Magyarországon még nem forgalmazzák, legalábbis mi nem tudunk róla (ennek több oka is lehet). Ha esetleg van külföldön élő ismerőse, akkor kérdezze meg őket, hogy beszerezhető-e.
Kedves Ildikó! A képen egy viaszvirág (Hoya carnosa) látható. Az oldalon van egy jó cikk erről: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/viaszvirag-hoya-carnosa/532/
Kedves G. Judit! Érthető, hogy a Kalmia latifolia virágzó példányának látványa lenyűgözte. Elméletileg a mi éghajlatunkon megmarad, de kifejezetten savanyú talajt igényel, ennek hiányában nem érdemes kísérletezni vele. (Az ültetőgödör talajcseréje csak átmeneti megoldást jelent.) Az ország nyugati felén, botanikus kertekben, gyűjteményes kertekben lehet találkozni egy-egy példánnyal. Javaslom, hogy olyan kertészetekben -esetleg a FLORA HUNGARIA nagybani virágpiacon- érdeklődjön, amelyek rendszeresen importálnak növényeket, így talán sikerül beszerezni. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő