2746. Hogyan termesszünk kaliforniai paprikát a kertünkben?
A kaliforniai paprikát nagyon könnyű termeszteni, friss, édes íze miatt pedig minden recept közkedvelt hozzávalója. A magokat és a palántákat beszerezhetjük a helyi kertészüzletből.
A kaliforniai paprikát nagyon könnyű termeszteni, friss, édes íze miatt pedig minden recept közkedvelt hozzávalója. A magokat és a palántákat beszerezhetjük a helyi kertészüzletből.
Egyre többen nem tudjuk megengedni magunknak, hogy zöldségeket vásároljunk. Az egyik megoldás a takarékosságra az, ha olyan zöldségeket veszünk, melyeknek szavatossága hamarosan lejár. De a legjobb eljárás az, ha saját zöldséget, gyümölcsöt termesztünk.
Manapság egyre többen aggódnak a mellrák miatt. A legtöbben azokra a kérdésekre szeretnének választ kapni: hogyan kell felismerni a mellrákot, hogyan lehet megelőzni, illetve visszafordítható-e a rákosodás folyamata? Cikkünkből választ kapnak arra is, hogy a jódnak milyen mértékű gyógyhatása van, és milyen szerepe van a mellrák kezelésében.
Az alga és a hínár rengeteg jódot tartalmaz. A tengeri zöldségek mindegyike tartalmaz ásványi anyagokat, ezért nagyon egészségesek, és fontos szerepük van a mellrák megelőzésében és kezelésében.
A mellrákot gyakran hozzák kapcsolatba a jódhiánnyal. A japán és az izlandi talaj nem csupán jódban, de szelénben is gazdag.
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!