2761. Gyógyító olajok
Az illóolajok számos gyógyító tulajdonsággal rendelkeznek és rendkívül hatékonyak. Az ilyen illóolajtartalmú gyógynövények listája szinte végtelen.
Az illóolajok számos gyógyító tulajdonsággal rendelkeznek és rendkívül hatékonyak. Az ilyen illóolajtartalmú gyógynövények listája szinte végtelen.
A Cayenne-i borsot több ezer év óta jogosan nevezik a fűszernövények királyának, ugyanis gyógyító erővel rendelkezik.
Ahogy öregszik az ember a tesztoszteronszint esik, de számtalan gyógynövény és étel létezik, amely elősegítheti a hormonok vérszintjének a növekedését.
Nem igazán köztudott, hogy az oregánó kivonat rendkívül hatékony módszer az emberekben előforduló paraziták eltávolítására. Nagyon sok embernek van parazitája, csak éppen nem tud róla.
Az oregánóolaj vitaminokban és ásványokban gazdag, timolt és karvakrolt tartalmaz, melyek megakadályozzák a mikroorganizmusok, a vírusok és a paraziták fejlődését.
Üdvözlöm! Az ismerős tanácsa helyes! Ahol bejelölte, ott kell levágni. A léggyökér alatt 1 cm-el és gyökereztesse ki vízben, majd amikor már nagyobb a gyökér, mehet cserépbe.
Olyan dugványokat vágjon le a hajtásairól, melyek alsó vége nem teljesen fás, kissé még zöldes színű a szövete belül. Ezeket nedves talajban és félárnyékban tartva, nyár végére gyökereket fejleszt. Gyökereztetésre kiváló a perlit is, nedves perlitben a gyökeresedés sikeresebb, mint a földben. Télre még nem ajánlom a szabadba kiültetni, hanem cserépben fagymentes helyen teleltesse, hogy megerősödjön. Következő évben április végén már kiültethető végleges helyére.
Kecskerágó. Metszésről bővebben itt olvashat >>
A begónia gondozása egyszerű, ha elegendő friss levegőt biztosítunk számára (nem tudom, ez az irodában mennyire megoldott) Az elatior-hibridek (gondolom Önnnek is ez van, ez a leggyakoribb) sok fényt igényelnek, de a közvetlen napsütést nem viselik el. 21 °C fölött a bimbók lehullhatnak.A föld legyen mindig nedves, de soha ne vizes. Lágy, szobahőmérsékletű vizet használjunk, mert a begónia nem tűri a meszet. A növekedés időszakában hetente egyszer trágyázzuk.Nem látom a növénykét, de lehet, hogy minden baja van egyszerre, túl meleg, nincs friss levegő, túlöntözi, nem tápoldatozza, nem szedi le a beteg leveleket és emelett még lehet egy kis lisztharmat is rajta.
Tisztelt Kertbarát! A képen a hársfa levéldarázs kárképr látható, mely csak a hársfákon okoz károkat. Védekezni nem szükséges ellene. Más növényre nem jelent veszélyt. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu