2806. Mit tehetünk a fehér foltok (vitiligo) ellen?
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
Szeretem a kertemet díszíteni és a legjobb dekorációk azok, amelyeket én készítek el. Ha a kézművességet az újrahasznosítással összekombinálom, akkor az eredmény még különlegesebb lesz.
Ezek a mágikus kiegészítők minden kertben ott vannak! Nélkülük a talaj gyorsan elveszíti egészséges növénytermő képességét. Nem annyira nehéz megtanulni, hogy melyik kiegészítőt kell alkalmazni és milyen mennyiségben.
Minden komposztálható anyag szén vagy nitrogén alapú. Egy egészséges komposzt halom felépítése igen egyszerű: fenn kell tartani a kettő közötti egyensúlyt.
A trágya kiváló kiegészítője minden talajnak. Sok tápanyag forrása; tartalmaz nitrogént, foszfort, káliumot és egyéb vegyi anyagokat. Mikor és melyik trágyával érdemes ősszel vagy tavasszal trágyáznunk?
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!