2806. Mit tehetünk a fehér foltok (vitiligo) ellen?
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
Szeretem a kertemet díszíteni és a legjobb dekorációk azok, amelyeket én készítek el. Ha a kézművességet az újrahasznosítással összekombinálom, akkor az eredmény még különlegesebb lesz.
Ezek a mágikus kiegészítők minden kertben ott vannak! Nélkülük a talaj gyorsan elveszíti egészséges növénytermő képességét. Nem annyira nehéz megtanulni, hogy melyik kiegészítőt kell alkalmazni és milyen mennyiségben.
Minden komposztálható anyag szén vagy nitrogén alapú. Egy egészséges komposzt halom felépítése igen egyszerű: fenn kell tartani a kettő közötti egyensúlyt.
A trágya kiváló kiegészítője minden talajnak. Sok tápanyag forrása; tartalmaz nitrogént, foszfort, káliumot és egyéb vegyi anyagokat. Mikor és melyik trágyával érdemes ősszel vagy tavasszal trágyáznunk?
A Mimosa pudica, vagy más néven Mimóza érzékeny virág, levelei érintésre, vagy erős hőhatásra összecsukódnak. Brazíliában őshonos. Magasság kb. 50 cm, szobanövényként is kedvelt faj. Tartsuk egy világos helyen, de óvjuk a túl erős napsütéstől, ha kell nyáron árnyékoljuk vagy tegyük egy olyan ablakba ahol csak kevés közvetlen napfényt kap. Legalább 15-18C -ot igényel, de inkább 20-25C az ideális a számára. Télen vigyázzunk, hogy a hőmérséklettel arányban álljon a páratartalom. Nyáron pedig a túl nagy meleg okozhat problémát ha kevés a levegő páratartalma. Öntözni, különösen fiatal korában inkább esővizet használjunk, mivel a kemény meszes víz elősegíti a palántabetegségek pusztító terjedését. Egy jó tanács ami más növényekre is igaz: inkább tartsuk szárazon mintsem túlöntözzünk, az elsõ esetben még "visszahozható "az életbe, de ha elpusztult a gyökérzete, a növény sem éli túl ezt. Rendszeresen ellenőrizzük a talaját, ha a felső 1-1,5 cm kiszáradt öntözzünk, de nagyon vigyázzunk, hogy ne álljon a cserép vízben mert a gyökerek kényesek a pangóvízre és hamar rothadásnak indulnak. Ültetőközeget mészmentes tőzeg, lombföld, és kevés érett marhatrágya keverékből készíthetünk. Általában nem szükséges tápoldatozni, mert az ültetőközegbe kevert OSMOCOTE biztosítja a megfelelő tápanyag ellátást. Virágai nyáron nyílnak, rózsaszínek, kb. 2-3 cm átmérővel.
Kérdésében nem említette, hogy milyen fenyőről van szó. A fenyő gubacstetű elsősorban a lucfenyőt fertőzi, kifejezetten szárazon tartott egyedeket. Sajnos a már kifejlődött gubacsok a fán tovább éktelenkednek, elszáradtan barna színűek, eltávolításuk csak vágóeszközzel lehetséges. A gubacsok feletti hajtások, hajtásrészek elszáradnak, elhalnak. Védekezés alapja a még zöld gubacsok lemetszése, mielőtt a tetvek a gubacsokat elhagynák. Ezzel a továbbszaporodásuk megelőzhető. Kémiai védekezés az elhúzódó rajzásuk miatt nem hatékony. A fenyőágak törzs felőli felkopaszodását elsősorban a fák vízhiánya okozza. Az idei extrém időjárás mellett a fenyőket öntözni kellett (volna).
Csak a már tövéig elszáradt virágszárakat vágjuk le, bármi lehet a virágszáron még ezután is(elágazva tovább virágzik,sarjat hoz......stb)
Kedves Cili! Sajnos a Gyom-stopon kívül az egyesével kihúzkodást tudom csak javasolni... ha sikerül gyökerestül kitépni, az a leghatásosabb megoldás. Ezen kívül egyéb márkájú gyomirtókkal is próbálkozhat, de vigyázzon, hogy csak a gyomnövényre permetezze!
Félfás hajtásdugvánnyal szaporítható, de nagyon lassan gyökeresedik. Türelem!