2806. Mit tehetünk a fehér foltok (vitiligo) ellen?
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
Szeretem a kertemet díszíteni és a legjobb dekorációk azok, amelyeket én készítek el. Ha a kézművességet az újrahasznosítással összekombinálom, akkor az eredmény még különlegesebb lesz.
Ezek a mágikus kiegészítők minden kertben ott vannak! Nélkülük a talaj gyorsan elveszíti egészséges növénytermő képességét. Nem annyira nehéz megtanulni, hogy melyik kiegészítőt kell alkalmazni és milyen mennyiségben.
Minden komposztálható anyag szén vagy nitrogén alapú. Egy egészséges komposzt halom felépítése igen egyszerű: fenn kell tartani a kettő közötti egyensúlyt.
A trágya kiváló kiegészítője minden talajnak. Sok tápanyag forrása; tartalmaz nitrogént, foszfort, káliumot és egyéb vegyi anyagokat. Mikor és melyik trágyával érdemes ősszel vagy tavasszal trágyáznunk?
Tisztelt T. Bara! A növényen látható repedés lehet mehanikai sérülés során megtelepedett gombák, és baktériumok kárképe (ezek együttese okozza). A képen a növény ezet a sérülést kaluszosodva kezdi benőni ( a seb begyógyul). A folyékony bűzös váladék pedig a baktériumos fertőzés eredménye. Érdemes lenne a fát réz tartalmú szerrel - Bordoi lé, Rézoxiklord lepermetezni. A permetezés előtt a növny elhaltrészeit levakarni levágni, megtisztítani és permetezés után Fagéllel le sebkezelni (bekenni a teljes felületet). Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A datolyaszilva (vagy kakiszilva) metszését, csak ha nagyon muszáj -koronaritkítás céljából- végezzük! Nem szereti a metszést! A magról nevelt példányok később virágoznak, a szemzett példányok előbb, de néhány évig nem virágoznak, amíg még csemeték. Fontos, hogy kétlaki növény, van hím ivarú és női ivarú növény is, a virágok különböznek. A gránátalma esetében is csak ritkító metszést javaslok, tavasszal. Néhány évesen már virágzik!
Tisztelt Hagara Marianna! A tündérrózsát tőosztással, és magvetéssel lehet szaporítani. A magvetést meleg helyen bent lehet elkezdeni tőzeg és homok keverékébe. A tőzeghomok keverékét egy kis konténerbe cserépbe tegyük bele és abba a magot kb 1-2cm mélyen. Fontos hogy a cserép 2-3cm-es vízben folyamatosan álljon, biztosítva a folyamatos nedvességet a mag csírázásához, a vizi növénynél. A kis levelek megjelenésével a növény körül fokozatosan lehet növelni a víz nagyságát 3cm-ről, az egészen elmerülésig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág van (Aglaonema). A gondozása nagyon egyszerű: hetente kétszer öntözze, nyáron hetente-két hetente tápozza és napos-félárnyékos helyre tegye.
Üdvözlöm! A képeket külön kaptam, de azon látok egy valóban agglegénypálmát (Zammioculcas zammifolia), a kis duggványok, egy bunkólilom (Cordyline terminalis) mellé vannak ültetve. Szerintem át kellene ültetni a növényeket és tápozni, mert eléggé tápanyag hiányosnak tűnnek.