2841. Hangya vagy termesz - Mi a különbség?
A termesz szó sok háztulajdonos szívében félelmet kelt. Igen, tényleg nem jó, ha a házon belül vannak, de a háztól távol senkit sem zavar.
A termesz szó sok háztulajdonos szívében félelmet kelt. Igen, tényleg nem jó, ha a házon belül vannak, de a háztól távol senkit sem zavar.
Itt található 3 nyári kézműves ötlet, amely lefoglalja a gyerekeinket a nyár folyamán. Ezek a nyári kézműves foglalkozások nem kerülnek sokba, sőt majdnem semmibe.
Mivel hamarosan elérkezik az ajándékozás időszaka, szeretnék egy olyan ötletet továbbítani, amelyet nőknek szánt karácsonyi ajándékként használtam fel.
Ne dobjuk el a lyukas kerti tömlőt. Még hasznát vehetjük. Nos, lehet, hogy nem a virágaink öntözésére, de tökéletes egy kézművességi projekt kivitelezéséhez, hisz nagyszerű kerti dísz válhat belőle.
Az ősz a legalkalmasabb időszak kertünk megfiatalítására. Ebben a cikkben olyan kerti tennivalókat sorolunk fel, amelyek segítségével kertünk virágzó lesz.
Üdvözlöm! Az eukaliptusz elképesztő ütemben növekszik! Nagyon nagyra nő, akár 70 méterre is feltörekszik. Afrikában a mocsarakba ültetik és így csapolják le a meglévő vizet! A fagyokat rosszul tűrik, bár a mi éghajlatunkon nem javaslom a telepítést, de a Eucalyptus coccifera -15 C-ig bírja. Én inkább valami más fajt ajánlanék, pl.: a leyland ciprus (Cupreccosyparis X leylandi). Ez a leggyorsabban növő fenyő, évente akár 80 cm-is.
A Dracena marginata a nem mérgező növények listájába tartozik. A szobai futóka (Epipremnum aureum) viszont már enyhén toxikus hatással rendelkezik, főleg kutyákra és macskákra, de ajánlott kisgyermekek elől is elrejteni. Megrágása vagy lenyelése esetén száj és torok irritációt okozhat, de a hányás és nyáladzás is egyike a tüneteknek. A növény mérgező hatása a növény nedvében rejlik. Kapcsolódó cikkek: Melyik szobanövényünk mérgező? Mérgező virágok a kertben Kutyákra mérgező hatású zöldségek
A leveleket rózsakabóca szívogatja, azért van a sok, pontszerű kivilágosodás. Az erősen szívogatott levelek később sajnos elszáradhatnak. Rovarölő szerrel pl. Actara 25 WG vagy Decis 2,5 EC lehet permetezni őket ellene. Az ápolással egyébként minden rendben! Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.
Tisztelt Tusák Sándor! A rododendronok az erdei savanyú talajt és árnyékot kedvelő növények. Nem kedveli a zárt védett helyre (fal mellé) ültetést, valamint a folyamatos, rendszeres tápoldatozást sem, mely egy idő után só felhalmozódáshoz vezet a talajban. Ezen tényezők együttes fennállása levéldeformáláshoz vezethetett. Üdvözlettel: Növényorvos