2851. A 10 legjobb tökfaragás halloweenra
A sok, kreatív halloween ünnepre készült töklámpások láttán úgy döntöttünk, hogy készítünk egy Édenkert Magazin TOP 10-et azokból a képekből, amelyek szerintünk a legjobbak.
A sok, kreatív halloween ünnepre készült töklámpások láttán úgy döntöttünk, hogy készítünk egy Édenkert Magazin TOP 10-et azokból a képekből, amelyek szerintünk a legjobbak.
A legpergősebb roma dallamok olyan előadók tolmácsolásában, mint például a Colorstar vagy a Rutkai Bori és a Betonka, különleges zenei időutazás a Budapest Bárral vagy a Hot Club of Hungary-vel a szívmelengető magyar minőségi pálinkák és ínycsiklandó kolbászok, a legismertebb olasz törköly- és szőlőpárlatok, azaz grappák mellé: sokszínű kulturális és gasztronómiai programokkal vár mindenkit október 7. és 10. között a Budai Vár Hunyadi udvarában.
Először is nézzük meg találunk-e valami rovalárvát a növény gyökerei körül, illetve talajforgatás során találkozunk-e pajorral, esetleg lótücsökkel, vagy egyéb rovarlárvával.A talajban élő kártevők leginkább polifágok, vagyis soktápnövényűek. Olyanok is vannak, amelyek ennek ellenére egyes növényeket előtérbe helyeznek.
Egy vidéki kertben sokfajta virág és levéldísz lehet, ami kellemessé teszi a járda vagy a gyep és a ház közötti részt. A látvány részét képezheti egy élő sövény, egy kút, egy pad vagy egy kerti gömb.
Az edényes növények olyan szöveteket tartalmaznak, amelyek elszállítják a vizet és a tápanyagot a növény minden részébe. A magas növények mindegyikének edényes rendszere van, és ezek teszik ki a növények nagy részét.
Kedves Koller Gitta! Tapasztalataim szerint a Phyllostachys-ok nagyon kiválóan telepíthetőek, szinte bármilyen talajba. Ezek kb. 3-5 méteresek. Sok fajtája van, amik megfelelnek Önöknek: Phyllostachys nuda, Phyllostachys nigra, Phyllostachys humilis, Phyllostachys heteroclada, Phyllostachys glauca, Phyllostachys flexuosa, Phyllostachys decora, Phyllostachys bissetii, Phyllostachys aureosulcata f. 'spectabilis', Phyllostachys aureosulcata 'Aureocaulis', Phyllostachys aureosulcata.
A szőlőtőkék metszésének időpontját fontos helyesen megállapítani, ami azt jelenti, hogy nem a naptár, hanem az időjárás döntse el! A korán metszett szőlővesszőkön a rügyek fagyérzékennyé válhatnak, a késői metszés miatt viszont beállhat a "könnyezés", ami a növény legyengüléséhez vezethet. Szóval, ha nem akar kockáztatni, akkor várja meg, amíg a fagyveszély teljesen elmúlik. Én azt tanácsolom, hogy március előtt semmiképp ne metsze meg a szőlőt. A csapok hosszúsága pedig attól függ, hogy milyen fajtájú szőlőt metszünk, mert a különböző fajtákat különböző hosszúságúra kell metszeni. Vannak fajták, amelyek rövid csapon, mások hosszú csapon, ismét mások szálvesszőn teremnek a legjobban. Vigyázzon, hogy a tőkék ne legyenek termőrügyekkel túlterhelve, mert azok elszívják a növény "életerejét". A sok fürt termése a minőség kárát okozza. Kapcsolódó cikk: A szőlő metszése Az idősebb almafákat ajánlott március közepén megmetszeni, de ajánlom figyelmébe a következő cikkünket: Hogyan metsszük az almafánkat?
Kedves Timcsi! A képeken oregoni hamisciprus (Chamaeciparys lawsoniana) látható. A folyamat természetes, hogy megbarnulnak az ágak belül, mert a pikkelylevelűek (Tuják, borókák, hamisciprusok stb.) mindig barnák. Ez az oka annak, hogy drasztikusan metszeni nem tanácsos, mert nagyon lassan regenerálódik (levelesedik be) a kopasz rész. Ezeket a növényeket fokozatosan, hosszú időn keresztül lehet alakítani, hogy szép legyen. Ha nagyon zavaró a mérete, akkor levághatja a ágakat. A metszéstől élettani hatásai nem lesznek negatív értelemben, csak kopasz lesz. A metszést tavasszal végezze, a fagyok után, ezután örökzöld Osmocote műtrágyával trágyázza meg! Arányosan végezze a metszést, mindenhová jusson be a napfény az ágak közé! Azt javaslom, hogy az ágak 1/3-át vágja le maximum egyenlőre. Ezután minden hónapban metsze vissza kicsit.
Kedves Hajni! Szoba rósza nem létezik, csak a kereskedők szoba növénynek árulják. Szerintem a hirtelen hőmérséklet-változás következtében konyult le. Mérsékelt hőmérsékletű helyen tartsa (17-20 °C), és talán rendbe jön. Tavasszal viszont ki kell ültetni, csak akkor marad életben.
A Guinnera Manicata, vagy magyarul brazil óriáslapu, egy eléggé igényes növény, ezért is van az, hogy nem nagyon elterjedt Magyarországon, de a következő tanácsokat tudnám adni: Ami nagyon fontos, hogy 1-2 éves korában még nem szabad kiültetni, előbb meg kell erősödjön a növény, tehát kb 3 éves korára fejlődik ki annyira, hogy tél végén, a fagyveszélyek elmúltával ki lehessen ültetni. A savas (Ph 6), tőzeges, közepesen tápanyagdús talajt szereti. Nagyon sok öntözést, párásítást igényel, mivel őshelyén is mocsaras, párás helyeken él. Ajánlott félárnyékos helyre telepíteni, nehogy a forró nyári napsugarak kiégessék a leveleket. Mivel a növény fagyérzékeny, ezért télen védőtakarót kell biztosítsunk a számára: szalmával, fenyőágakkal betakarhatjuk (30-40 cm). Nem kell megijedni, ha a fagy beálltával a növény levelei a sok felvett víz következtében megfagynak. Le kell vágni. Nagyjából ennyit kell tudni róla, de ültetés előtt vedd figyelembe, hogy a brazil óriáslapu sok törődést igényel. Ha nem tudnál elég időt tölteni vele, akkor ajánlottabb más növény után nézni.