2851. A 10 legjobb tökfaragás halloweenra
A sok, kreatív halloween ünnepre készült töklámpások láttán úgy döntöttünk, hogy készítünk egy Édenkert Magazin TOP 10-et azokból a képekből, amelyek szerintünk a legjobbak.
A sok, kreatív halloween ünnepre készült töklámpások láttán úgy döntöttünk, hogy készítünk egy Édenkert Magazin TOP 10-et azokból a képekből, amelyek szerintünk a legjobbak.
A legpergősebb roma dallamok olyan előadók tolmácsolásában, mint például a Colorstar vagy a Rutkai Bori és a Betonka, különleges zenei időutazás a Budapest Bárral vagy a Hot Club of Hungary-vel a szívmelengető magyar minőségi pálinkák és ínycsiklandó kolbászok, a legismertebb olasz törköly- és szőlőpárlatok, azaz grappák mellé: sokszínű kulturális és gasztronómiai programokkal vár mindenkit október 7. és 10. között a Budai Vár Hunyadi udvarában.
Először is nézzük meg találunk-e valami rovalárvát a növény gyökerei körül, illetve talajforgatás során találkozunk-e pajorral, esetleg lótücsökkel, vagy egyéb rovarlárvával.A talajban élő kártevők leginkább polifágok, vagyis soktápnövényűek. Olyanok is vannak, amelyek ennek ellenére egyes növényeket előtérbe helyeznek.
Egy vidéki kertben sokfajta virág és levéldísz lehet, ami kellemessé teszi a járda vagy a gyep és a ház közötti részt. A látvány részét képezheti egy élő sövény, egy kút, egy pad vagy egy kerti gömb.
Az edényes növények olyan szöveteket tartalmaznak, amelyek elszállítják a vizet és a tápanyagot a növény minden részébe. A magas növények mindegyikének edényes rendszere van, és ezek teszik ki a növények nagy részét.
Tisztelt T. Bara! A növényen látható repedés lehet mehanikai sérülés során megtelepedett gombák, és baktériumok kárképe (ezek együttese okozza). A képen a növény ezet a sérülést kaluszosodva kezdi benőni ( a seb begyógyul). A folyékony bűzös váladék pedig a baktériumos fertőzés eredménye. Érdemes lenne a fát réz tartalmú szerrel - Bordoi lé, Rézoxiklord lepermetezni. A permetezés előtt a növny elhaltrészeit levakarni levágni, megtisztítani és permetezés után Fagéllel le sebkezelni (bekenni a teljes felületet). Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A datolyaszilva (vagy kakiszilva) metszését, csak ha nagyon muszáj -koronaritkítás céljából- végezzük! Nem szereti a metszést! A magról nevelt példányok később virágoznak, a szemzett példányok előbb, de néhány évig nem virágoznak, amíg még csemeték. Fontos, hogy kétlaki növény, van hím ivarú és női ivarú növény is, a virágok különböznek. A gránátalma esetében is csak ritkító metszést javaslok, tavasszal. Néhány évesen már virágzik!
Tisztelt Hagara Marianna! A tündérrózsát tőosztással, és magvetéssel lehet szaporítani. A magvetést meleg helyen bent lehet elkezdeni tőzeg és homok keverékébe. A tőzeghomok keverékét egy kis konténerbe cserépbe tegyük bele és abba a magot kb 1-2cm mélyen. Fontos hogy a cserép 2-3cm-es vízben folyamatosan álljon, biztosítva a folyamatos nedvességet a mag csírázásához, a vizi növénynél. A kis levelek megjelenésével a növény körül fokozatosan lehet növelni a víz nagyságát 3cm-ről, az egészen elmerülésig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág van (Aglaonema). A gondozása nagyon egyszerű: hetente kétszer öntözze, nyáron hetente-két hetente tápozza és napos-félárnyékos helyre tegye.
Üdvözlöm! A képeket külön kaptam, de azon látok egy valóban agglegénypálmát (Zammioculcas zammifolia), a kis duggványok, egy bunkólilom (Cordyline terminalis) mellé vannak ültetve. Szerintem át kellene ültetni a növényeket és tápozni, mert eléggé tápanyag hiányosnak tűnnek.