2881. Védjük a környezetünket autómosás közben is!
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
A lakásunkba való kertépítés nagyszerű módja a szennyezés csökkentésének. Gondoljunk csak a zöldségeshez való útjainkra, amiket megspórolhatunk, ha már friss gyümölcseink és zöldségeink vannak.
Az összes ékszer fakóvá, színtelenné és mocskossá válik idővel. A hagyományos tisztítási módszerek némelyike kémiai vegyszereket tartalmaz, amelyek nem környezetbarátok.
A beltéri kertészkedés igencsak hálás feladat lehet, de van egy pár dolog, amin el kell gondolkodnunk, mielőtt elkezdjük.
A rendszeres fogmosás és fogselyem használata az első lépés az egészséges fogak megőrzésében. Semmi sem helyettesíti az alapvető étrendet, de vannak dolgok, amiket megtehetünk a fokozása érdekében.
Ez a növény valószínű, hogy a Hoya carnosa egy nemesített fajtája, hogy pontosan melyik azt a nemesítő vagy a bolt, ahol vásárolta tudná megmondani, mivel számtalan fajtája létezik. (Az Édenkertészhez valóban csak egy képet lehet egyszerre feltölteni.)
A fehér tölcsérvirág vagy más néven kálla ( Zantedeschia aethiopica vagy Calla aethiopica) melegkedvelő mocsári növény, télen a vízből kiemelve 10 fokon kell teleltetni, másik mód, ha a hagymáját földbe ültetjük és a szobában teleltetjük.
A gardenia igen szeszélyes növény. A virágbimbók kifejlődéséhez 16-18 °C-os éjszakai és 20-22 °C fokos nappali hőmérsékletre van szüksége. Egyenletes hőmérsékletet (télen 10-16 fok) és gondos öntözést igényel. <p>Kifejezetten utálja a kemény vizet, ha nincs ideje forralni neki vizet, állott vízzel locsolja. Télen vízigénye csökken, csak arról kell gondoskodnunk, hogy ki ne száradjon talaja. <p>A rovarok melyek megtámadták a növényeit valószínű, hogy liszteskék. Mellékelem a róla szóló leírást!
Mivel olyan táplálék nem igazán létezik, amit csak a cinkék szeretnének -a verebek pedig nem, ezért elég nehéz ´megszabadulnunk´ a verebektől. A kérdés, hogy érdemes-e őket kizárnunk az etetésből. Nálunk jól felosztják egymás között a napot, ki mikor látogatja az etetőt. Azt viszont tapasztaltuk, hogy a verebek ügyetlenebbek a cinkéknél, ezért, ha olyan eleséget akaszt ki nekik, amin meg kell kapaszkodniuk, az a cinkéknek jobban fog menni. Drótra fűzött féldiókon például hosszasan elcsámcsognak a cinkék, míg a verebek nem tudják kienni belőle a táplálékot.
A kakiszilva - vagy szebb néven - datolyaszilva nem egyezik meg a datolyával. A mellékelt cikkben mindkét gyümölcsről láthat képet. A datolyaszilva termése magtalan, ezért magról nem, csak szemzéssel vagy tősarjakról szaporítható.