2881. Védjük a környezetünket autómosás közben is!
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
A lakásunkba való kertépítés nagyszerű módja a szennyezés csökkentésének. Gondoljunk csak a zöldségeshez való útjainkra, amiket megspórolhatunk, ha már friss gyümölcseink és zöldségeink vannak.
Az összes ékszer fakóvá, színtelenné és mocskossá válik idővel. A hagyományos tisztítási módszerek némelyike kémiai vegyszereket tartalmaz, amelyek nem környezetbarátok.
A beltéri kertészkedés igencsak hálás feladat lehet, de van egy pár dolog, amin el kell gondolkodnunk, mielőtt elkezdjük.
A rendszeres fogmosás és fogselyem használata az első lépés az egészséges fogak megőrzésében. Semmi sem helyettesíti az alapvető étrendet, de vannak dolgok, amiket megtehetünk a fokozása érdekében.
Üdvözlöm! Én nem ajánlom a galagonyát (Crataegus monogyna) mert nem nagy méretű fa. A teljes mérete, kb 5-6 méter mindössze és egy nagyon szép park fa. A törzse szerintem nem is lesz 20 cm átmérőjű, de sok év múlva lenne felhasználható méretű, ami eléggé kevés fát jelent, mivel a törzse is kicsi.
Üdvözlöm! A képen egy erdogy honos növényről van szó.ei iszalag (Clematis vitalba L.) látható. akár 20 méter magasságig is fel tud kúszni fákon, falakon.
Kedves Érdeklődő! Igen ez a bambusz nem alkalmas szobai nevelésre. A Bambusa, Pogonatherum nemzetség fajai viszont szóba jöhetnek, rendszeres gondozás mellett. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kdves érdeklődő! Trópusi növény a kerti mályvarózsa is. Védett (széltől) helyre ültessük. A szimplavirágúak jól bírják a félárnyékot is, de a teltvirágú hibridek teljes napfényt kívánnak. Fontos a porózus, jó vízelvezetésű talaj. Száraz időben rendszeresen öntözze, de ne legyen tocsogós. Jó körülmények között ellenálló a növény, esetleg a tetvek ellephetik. Ha rendszeresen vízzel permetezni (locsolja) a növényt, ritkán támadják meg kártevők. A lyukacsosodás lehet szárazságtól, ill. erős vegyszerrel való kezeléstől is! Nem szabad csak okkal vegyszerezni a növényeket. Ha nagyon csúnya vágja vissza jó alaposan. Semmiképpen ne használjon több vegyszert, ill. trágyát, tápoldatot az előírt mennyiségen túl, mert többet árthat vele, mint amennyit használ. Fontosak az arányok, pont annyi vízzel kell felhígítani, amennyi a használati utasításon szerepel! Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Üdvözlöm! Szerintem túl van öntözve a növény! Azt javaslom, hogy ritkábban kapjon vizet, amikor már kiszárad a földje és a pangó víz ne legyen alatta. Szerintem rendbe fog jönni!