2881. Védjük a környezetünket autómosás közben is!
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
Az élőhelyünk megőrzése, illetve tisztán és egészségesen tartása egy jó befektetés, amit megtehetünk magunkért és a következő generációkért.
A lakásunkba való kertépítés nagyszerű módja a szennyezés csökkentésének. Gondoljunk csak a zöldségeshez való útjainkra, amiket megspórolhatunk, ha már friss gyümölcseink és zöldségeink vannak.
Az összes ékszer fakóvá, színtelenné és mocskossá válik idővel. A hagyományos tisztítási módszerek némelyike kémiai vegyszereket tartalmaz, amelyek nem környezetbarátok.
A beltéri kertészkedés igencsak hálás feladat lehet, de van egy pár dolog, amin el kell gondolkodnunk, mielőtt elkezdjük.
A rendszeres fogmosás és fogselyem használata az első lépés az egészséges fogak megőrzésében. Semmi sem helyettesíti az alapvető étrendet, de vannak dolgok, amiket megtehetünk a fokozása érdekében.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola