2886. Lehullott falevelek: biztos, hogy össze kell gyűjteni?
Gondoltunk már a tömérdek időre, amit a lehullott falevelek eltakarításával töltünk? Megéri a ráfordítást, nézd mennyi mindenre fordíthatjuk ezt az energiát!
Gondoltunk már a tömérdek időre, amit a lehullott falevelek eltakarításával töltünk? Megéri a ráfordítást, nézd mennyi mindenre fordíthatjuk ezt az energiát!
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy a kert komposztálása nagyszerű módja a talaj utántöltésének. De vajon mikor ideálisabb a komposztálás?
Míg a kémiailag előállított samponok ideiglenesen ugyan eltávolítják a korpát, a kémiai anyagok ott maradnak a fejbőrünkön és beeszik magukat a testünkbe.
Mit teszünk, amikor a párnánk mocskos lesz? Egyszerű azt gondolni, hogy ki kell dobni őket, majd újakat vásárolni, de ez borzasztó nagy pazarlás lenne, és sokan nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust.
A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karának Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszéke immár 15. alkalommal szervezi meg a szakképző intézmények tanulóinak az Országos Ifjúsági Őszi Kegyeleti Virágkötészeti Versenyét és szakmai találkozóját. A verseny mellett idén is kertészeti cégek és intézmények sorakoznak fel áruikkal, teljessé téve a bemutatott képet; az Egyetem Budai Campusának központi parkolójában és a ’K’ épület alsó szintjén – az elmúlt évekhez hasonlóan – kertészeti szakkiállítást és vásárt rendezünk.
Kedves Anita! A fényképen az ernyős virágzat látszik csak egyértelműen. Jó lenne látni közelebbről az alsó leveleket, virágzatot, a szárat, ami pl. serteszőrös a medvetalpnál. A medvetalp levelei nagyobbak, de inkább nem bocsátkoznánk feltételezésekbe. A növény elég ritka Magyarországon, és inkább a bükkösökben, gyertyános-tölgyesekben él. Üdvözlettel: Növényorvos
Vágással lehet befolyásolni, de ezt a terültet hamar ki fogják nőni. Nem tudom, mekkora már, de a gyökerestől felszedett részeket pedig át lehet ültetni a kívánt helyekre. Üdvözlettel: Növényorvos
A kéthetente történő tápoldatozás, mellette a táprudak alkalmazása a talaj elsózásához vezethetett, mely önmagában is növénykárosodást eredményez. EC méréssel meghatározható a talaj sószintje. A második probléma a hagyományos golgota virágnál, hogy a jarovizációs szakasza elmaradt a növénynek. Ez egy meghatározott időtartamú alacsony hőmérsékleten tartás (teleltetés). A 18-20 °C nagyon magas ebben az időszakban, az ideális 5- max 10 °C. Ez a pihentetés nélkülözhetetlen a növénynek, bár tudom, lakásban ez nehezen megoldható. Üdvözlettel: Növényorvos
A kártevő nem marad ott a tett helyszínén - mint a betörő sem -, ezért nem látható. Ez a málnabogár, aminek a szeder is a tápnövénye. A virágbimbó amelyet megrág torz lesz, és idő előtt leesik, de a levelet is megrágják. A lárvák a málna - szeder tő tövébe lehúzódnak és bebábozódnak. A bogár ellen rovarölőszerrel - Sherpa - védekezhetünk, de a jövő évre gondolva, ősszel érdemes talajfertőtlenítő szerrel - Force - védekezni, mert egyébként a lárva áttelel és ismét károsít. Biokertben a Plantella Sárga lapokat lehet megpróbálni, mely jól használható a kártevők fajtájának megállapítására és a kártevők számának csökkentésére. A megtelt lapokat el kell égetni.
Lehet, hogy különböző fajta. De mivel más csírázási fázisban vannak, később hasonlóképpen fejlődnek tovább. Üdvözlettel: Növényorvos