2886. Lehullott falevelek: biztos, hogy össze kell gyűjteni?
Gondoltunk már a tömérdek időre, amit a lehullott falevelek eltakarításával töltünk? Megéri a ráfordítást, nézd mennyi mindenre fordíthatjuk ezt az energiát!
Gondoltunk már a tömérdek időre, amit a lehullott falevelek eltakarításával töltünk? Megéri a ráfordítást, nézd mennyi mindenre fordíthatjuk ezt az energiát!
Azt már bizonyára mindenki tudja, hogy a kert komposztálása nagyszerű módja a talaj utántöltésének. De vajon mikor ideálisabb a komposztálás?
Míg a kémiailag előállított samponok ideiglenesen ugyan eltávolítják a korpát, a kémiai anyagok ott maradnak a fejbőrünkön és beeszik magukat a testünkbe.
Mit teszünk, amikor a párnánk mocskos lesz? Egyszerű azt gondolni, hogy ki kell dobni őket, majd újakat vásárolni, de ez borzasztó nagy pazarlás lenne, és sokan nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust.
A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karának Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszéke immár 15. alkalommal szervezi meg a szakképző intézmények tanulóinak az Országos Ifjúsági Őszi Kegyeleti Virágkötészeti Versenyét és szakmai találkozóját. A verseny mellett idén is kertészeti cégek és intézmények sorakoznak fel áruikkal, teljessé téve a bemutatott képet; az Egyetem Budai Campusának központi parkolójában és a ’K’ épület alsó szintjén – az elmúlt évekhez hasonlóan – kertészeti szakkiállítást és vásárt rendezünk.
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.