2896. Az avarégetés egészséges alternatívái
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Manapság több lehetőség is van arra, hogy „zöldek”, vagyis környezetvédők legyünk. Tudtuk azt, hogy napi szépségápolási rutinunkkal is védhetjük a környezetünket?
Fogaink és szánk ápolásához, tisztán tartásához ajánlott fogkrémet és szájvizet használni. Ezáltal csökkenthetjük a negatív hatásokat az egészségünkre és következésképpen a környezetre nézve is.
Meglepő, hogy éppen az a termék károsíthatja nagymértékben a környezetet, a vízrendszert, sőt a bőrünket is, melyet a saját testünk tisztántartására használunk.
Amikor a szépségről van szó, sokan csak a nagyobb, látványosabb dolgok miatt aggódnak, elfeledve az apróbb részleteket. Habár a körmök nem a legfeltűnőbb részei testünknek, ha gondozatlanok, rossz benyomást keltenek.
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!