2896. Az avarégetés egészséges alternatívái
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Manapság több lehetőség is van arra, hogy „zöldek”, vagyis környezetvédők legyünk. Tudtuk azt, hogy napi szépségápolási rutinunkkal is védhetjük a környezetünket?
Fogaink és szánk ápolásához, tisztán tartásához ajánlott fogkrémet és szájvizet használni. Ezáltal csökkenthetjük a negatív hatásokat az egészségünkre és következésképpen a környezetre nézve is.
Meglepő, hogy éppen az a termék károsíthatja nagymértékben a környezetet, a vízrendszert, sőt a bőrünket is, melyet a saját testünk tisztántartására használunk.
Amikor a szépségről van szó, sokan csak a nagyobb, látványosabb dolgok miatt aggódnak, elfeledve az apróbb részleteket. Habár a körmök nem a legfeltűnőbb részei testünknek, ha gondozatlanok, rossz benyomást keltenek.
Tisztelt Aranka! A pampafű metszése A papmpafüvet tavasszal márciusban érdemes visszavágni kb. 10-20 cm magasságot meghagyva. A visszavágást lehet metszőollóval, sövényvágó ollóval, és ágvágó ollóval elvégezni. A növény még terebélyesedhet akár még egyszer ekkorára is. A pampafű szaporítása A tőosztást vagy ősszel lombhullás után, vagy tavasszal az fagyok után végezzük el. A tőosztáskor kb. 10 cm átmérőjű tövekre vágjuk a növényt egészséges szárakkal, és gyökérzettel rendelkezve. A növényt az új helyére vagy cserépbe tehetjük, tápanyagban gazdag (érett marhatrágyás föld) talajba ültetve. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu A pampafű teleltetése A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Tisztelt Kertbarát! A cédrus megvásárolt kis mérete miatt a növény hajtásnövekedése természetes. Az új hajtás hogy ferdén nö az is előfordulhat ekkor a növény elfekvő hajtását törzsnevelés céljábol támasztékhoz karóhoz rögzítik, és alulról felfelé fokozatosan 2-3 éven keresztül a hajtásokat leszedik vagy 10-20cm-esre visszevágják meghagyva a csonkokat amik a törzs egyenességét és erősségét adják. A tápanyaghiány a cédrusoknál a vas hiánya szokott lenni. Érdemes a növény tövét tőzeges földdel dúsítani, és tápoldatozni FitoHorm 55 Fe-vel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Renáta! Elnézést a késésért, tavasszal a szegény kertész megszakad :) A homokos talajon nagyon szép gyepet lehet létesíteni! Javaslom, hogy gombatrágyával (ez gombapincékben ingyenesen beszerezhető) 10-15 cm vastagon elterítve és berotálva, beásva lehet javítani a talaj szerkezetén, illetve a tápanyag utánpótlást is el végezzük így.
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza az ágakat, 30-50 cm-t is le lehet metszeni, sűrűbb lesz és szebb!
Kedves Tibor! Ezek eléggé stabil vegyületek, de nem javaslom, hogy fél évnél tovább tartsa, inkább néhány hét/hónapot mondanék. Minél előbb juttassa ki a szert ahogy csak lehet!