2896. Az avarégetés egészséges alternatívái
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Manapság több lehetőség is van arra, hogy „zöldek”, vagyis környezetvédők legyünk. Tudtuk azt, hogy napi szépségápolási rutinunkkal is védhetjük a környezetünket?
Fogaink és szánk ápolásához, tisztán tartásához ajánlott fogkrémet és szájvizet használni. Ezáltal csökkenthetjük a negatív hatásokat az egészségünkre és következésképpen a környezetre nézve is.
Meglepő, hogy éppen az a termék károsíthatja nagymértékben a környezetet, a vízrendszert, sőt a bőrünket is, melyet a saját testünk tisztántartására használunk.
Amikor a szépségről van szó, sokan csak a nagyobb, látványosabb dolgok miatt aggódnak, elfeledve az apróbb részleteket. Habár a körmök nem a legfeltűnőbb részei testünknek, ha gondozatlanok, rossz benyomást keltenek.
Kedves Attila! A képen kínai keserűfű (Polygonum multiflorum) van. Egyébként gyógynövényként használja a kínai gyógyászat, de nálunk egy inváziós agresszív gyomnövény. Írtását totális kontakt gyomírtó szerrel javaslom.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök
Kedves Ágnes! A levelek sárgulásának oka valószínűleg gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A túlzott locsolás inkább árt, mint használ a növénynek: gyökerei könnyen elrothadnak (csak akkor öntözzük meg a növényt, amikor a földje már kiszáradt - hetente-kéthetente történő locsolás bőven elegendő számára, csak a nyári kánikulai napokon kell esetleg többször is megöntözni). A növény kedveli a világos, de nem túl napos helyeket, a tűző nap szintén árthat neki. Bővebben a növényről: Hogyan gondozzuk az aloe verát?
Kedves Feri! Őszi vajas almának szokták említeni ez a gyümölcsöt. A rügypattanás előtt (akár februárban) kell metszeni és szinte biztos, hogy megfelelő metszéssel termőre fordul, nemcsak az ágvégeken.
Üdvözlöm! A képen kínai keserűfű van. Nagyon agresszív invazív faj. Javaslom, hogy totális gyomírtóval permetezze le, ahányszor csak kihajt!