2896. Az avarégetés egészséges alternatívái
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Amikor felmerülnek a lehullott őszi falevelekkel kapcsolatos problémák, számos egészséges alternatívát találhatunk az avarégetés helyett.
Manapság több lehetőség is van arra, hogy „zöldek”, vagyis környezetvédők legyünk. Tudtuk azt, hogy napi szépségápolási rutinunkkal is védhetjük a környezetünket?
Fogaink és szánk ápolásához, tisztán tartásához ajánlott fogkrémet és szájvizet használni. Ezáltal csökkenthetjük a negatív hatásokat az egészségünkre és következésképpen a környezetre nézve is.
Meglepő, hogy éppen az a termék károsíthatja nagymértékben a környezetet, a vízrendszert, sőt a bőrünket is, melyet a saját testünk tisztántartására használunk.
Amikor a szépségről van szó, sokan csak a nagyobb, látványosabb dolgok miatt aggódnak, elfeledve az apróbb részleteket. Habár a körmök nem a legfeltűnőbb részei testünknek, ha gondozatlanok, rossz benyomást keltenek.
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész