2921. Novemberi kerti teendők - 1. rész
Jóllehet ez a hónap nedves és hideg, nem szabad elcsüggednünk, talán nyílik még egy pár őszirózsa és liliom, talán lesz még néhány díszcserje és díszbabér bogyó az ágakon, amik felvidítják a zord napokat...
Jóllehet ez a hónap nedves és hideg, nem szabad elcsüggednünk, talán nyílik még egy pár őszirózsa és liliom, talán lesz még néhány díszcserje és díszbabér bogyó az ágakon, amik felvidítják a zord napokat...
Nézzük meg, hogy milyen teendők akadnak még a kertben novemberben! Többek között arról is szó lesz, hogy hogyan óvjuk meg a gyümölcsfáinkat a téli kártevőktől.
A novemberi kertnek nem kell sivárnak lennie. Ebben a részben a kert általános gondozásán kívül azokról az őszi virágokról is szó lesz, amelyek novemberben szépek.
A tárkonyt széles körben használják főzéshez, de a gyógyászatban is alkalmazzák. Az ókori görögök tárkony rágásával kezelték a fogfájást, mert képes elzsibbasztani a szájat.
A tárkony a jó vízelvezetésű talajt szereti, nem túl magas tápanyagtartalommal. Ugyanolyan hatással van rá a teljes nap, mint a részleges árnyék.
Üdvözlöm! A cukorborsó fő ismérve, hogy a hüvelye falán nem képződik kemény hártya, így a borsókat hüvellyel együtt is fogyaszthatjuk. Már március végén vethető. Teljesen megegyezik a zöld borsónál leírtakkal a termesztése.
Kedves Balázs Béla! Mindent jól csinál! A talaj, a dugvány, minden jó, kivéve a palack alját, a pára érdekében, mindenképpen szellőztesse gyakran! A dugvány alját (talp-lemezét) egyenes vágással - éles ollóval, vagy késsel - készítse el. Sok sikert a szaporításhoz!
Próbáljon meg érdeklődni a következő weboldalakon, esetleg megkérdezni őket is, ha netalán náluk jelenleg nem lenne: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Így, a leírás alapján több dolog is lehet. Konkrétan rágásnyomokat lát a növényeken. Ha nem, lehet palántadőlés is. Látatlanban sajnos nehéz megmondani. Fontos kérdés, hogy végzett-e talajfertőtlenítés valamilyen módszerrel?
A megnyúlt és elgyengült levelek fejlesztését egyértelműen a fényhiány okozza. A téli időszakban ezért célszerű hűvös helyiségben tartani a növényt visszafogott öntözés és tápozás mellett, hogy elkerülhető legyen a korai (téli) levélfejlődés. A növények fényigénye, és egy átlagos, világosnak gondolt helyiségben mérhető megvilágítás hatalmas különbség lehet. Egy kifejezetten világos nappaliban nyáron is csak 5-600 lux megvilágítás mérhető, míg egy átlagos nyári napon a szabadban ez az érték ennek tíz-húszszorosa.