2946. Hogyan gondozzuk a zöldikét?
A csokrosinda, más nevén zöldike, egyike a legkönnyebben tartható és szaporítható szobanövényeknek. Lássuk, mi szükséges ahhoz, hogy zöldikénk legszebb megjelenésével kápráztasson el bennünket!
A csokrosinda, más nevén zöldike, egyike a legkönnyebben tartható és szaporítható szobanövényeknek. Lássuk, mi szükséges ahhoz, hogy zöldikénk legszebb megjelenésével kápráztasson el bennünket!
A leander egy könnyen tartható és gondozható, vonzó növény. Megfelelő gondozás mellett ez a növény sövénnyé vagy kis fává cseperedik.
A legismertebb szobanövények közül néhány jól megél rossz fényviszonyok, magas hőmérséklet és más mesterséges termesztési körülmények között.
A yucca olyan cserje, melynek kemény, kard alakú levelei és fehér virágai vannak. Ebben a cikkben e növény betegségeiről lesz szó.
Összegyűjtöttünk 10 szobanövényt, amelyek jól érzik magukat a sötét szobában is.
Tisztelt Levél író! Van egy rossz hírem! Ez a fa kiszáradt, mert a diófát csak télen szabad metszeni, mert akkor nincs benne keringés és nem "vérzik el" a fa. Mivel önök lombos állapotba vágták le az ágát ezért a növény összes nedve kifolyt a metsz lapon és kiszáradt. Tanácsom, hogy várjanak még egy kicsit, ha nem hajt ki akkor ki lehet vágni a fát. Durucz Attila kertépítő www.kertepito.com
Elég, ha egy darab citrommagot elültetünk egy cserépbe, és várjuk, hogy kihajtson az első citromfánk. De az ilyen növény általában igen gyenge minőségű termést fog produkálni, és azt is csak akkor, ha beoltatjuk egy másik növénnyel. Ezért a magoncot alanyként használjuk fel és a következő tavasszal ismert termőképességű anyafákról származó szemmel beszemezzük. A mellékelt cikkben pontos leírást kap a magról nevelésről.
A magról történő szaporítás a januári időszak a legalkalmasabb. Januárban vessük el a magokat. Még egyszerűbb dolgunk, ha a virág elszáradása után, ősszel leválasztott oldalgumót használunk erre a célra.
A betegség neve: Tafrinás levélfodrosodás. A Taphrina deformans nevű kórokozó fertőzte meg a fát. Alkalmazható szerek: Agrokén, Cupertine M, Cuprofix 30 DG, Kocide Combi, Nevikén, Réz hatóanyagú növényvédőszerek, Rézkén 650 EC, Tiosol, Vegesol R, Vektafid R. Kontakt szeres védekezés: kaptán - ORTHOCID 50 WP, dodin – EFUZIN 500 FW, difenokonazol – SCORE 250 EC
Enyhébb esetben elég, ha a megtámadott növényt vízzel erősen lemossuk. Ajánlott irtószerek: Fito-Dueci Levéltetű elleni spray Ki lehet próbálni a következő házi vegyszert: egy marék csalánt és 1 rebarbarát 8 napig áztassuk, naponta keverjük meg, és hígítás nélkül permetezzük a növényre. A csikófark erjesztett leve is jó, ötszörös hígításban. Hatását növeli, ha 3% spirituszt vagy 1% kenőszappant adunk hozzá. Gombaölő hatású is. Kitűnő még a levéltetvek elpusztítására a timsókeverék is! Timsókeverék elkészítése: 5 liter vízben 50 g timsót feloldunk, és ezzel az oldattal permetezzük le a fákat, bokrokat, szobanövényeket.