2946. Hogyan gondozzuk a zöldikét?
A csokrosinda, más nevén zöldike, egyike a legkönnyebben tartható és szaporítható szobanövényeknek. Lássuk, mi szükséges ahhoz, hogy zöldikénk legszebb megjelenésével kápráztasson el bennünket!
A csokrosinda, más nevén zöldike, egyike a legkönnyebben tartható és szaporítható szobanövényeknek. Lássuk, mi szükséges ahhoz, hogy zöldikénk legszebb megjelenésével kápráztasson el bennünket!
A leander egy könnyen tartható és gondozható, vonzó növény. Megfelelő gondozás mellett ez a növény sövénnyé vagy kis fává cseperedik.
A legismertebb szobanövények közül néhány jól megél rossz fényviszonyok, magas hőmérséklet és más mesterséges termesztési körülmények között.
A yucca olyan cserje, melynek kemény, kard alakú levelei és fehér virágai vannak. Ebben a cikkben e növény betegségeiről lesz szó.
Összegyűjtöttünk 10 szobanövényt, amelyek jól érzik magukat a sötét szobában is.
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.