2951. Egész évben hódít az avokádó!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Vajon az avokádó gyümölcs vagy zöldség? Sokan úgy vélik, hogy gyümölcs, míg mások a zöldségek közé sorolják. A kérdést eldöntendő, különböző szempontokat kell számításba vennünk.
Ha kertünkben avokádót termesztünk ajánlatos ismernünk azokat a betegségeket, amelyek megtámadhatják a termő fát. Nézzük, hogy melyek ezek a betegségek!
A kamilla népszerűségét gyógyító hatásának köszönheti, külsőleg és belsőleg is felhasználható. Nézzük, hogy milyen betegségek gyógyítására alkalmas!
A kamilla teája sokféle betegségre jó többek között náthára, megfázásra is. A mellékhatásaival azonban nem árt vigyázni.
A crossandra kedveli a világos de nem tűző napos helyet és a sok párát. Ha száraz levegő és a túl locsolás éri, akkkor elhullajtja a levelét. A hajtásokat vissza lehet vágni, szaporításával nem érdemes foglalkozni, bonyolult és nem túl sikeres. Édenkertész
Kedves Berni! Az avokádófa általában 4-6 éves korban fordul termőre; virágzás után kb 6-9 hónap múlva lehet leszedni a termését.
A paradicsom piros színanyagát a likopin adja, mely a karotinoidok családjába tartozó, aciklikus szerkezetű élelmiszeralkotó bioaktív vegyület. A likopin a növényekben a fotoszintézis folyamata során felhasználja a fényt, és védi a sejteket az UV-sugárzástól. A likopin bioszintézisét számos tényező befolyásolja, ezek közül az egyik legjelentősebb a hőmérséklet. A bogyók felszínhőmérséklete meghatározza a likopin szintézisét. Minél nagyobb mértékben és minél hosszabb ideig haladja meg a bogyókat ért hőmérséklet a 30-32°C-ot, annál kisebb lesz a paradicsom likopintartalma.
Nincs semmi gond vele. A lepkék virágzásához az éjszakai és nappali hőmérséklet között legalább 12-15 fok különbségnek kell lennie kb. 3 héten keresztül. Ez a mi viszonyaink között általában ősszel történik.Várni kell addig,vagy éjszakára hűvös helyre(pincébe)vinni,akkor lehet gyorsítani a virágzást.
A képen szereplő növény egy viaszvirág: Hoya compacta Közepesen öntözzük. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye nagy. Hőigénye közepes. A növény dugvánnyal szaporítható.