2951. Egész évben hódít az avokádó!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Vajon az avokádó gyümölcs vagy zöldség? Sokan úgy vélik, hogy gyümölcs, míg mások a zöldségek közé sorolják. A kérdést eldöntendő, különböző szempontokat kell számításba vennünk.
Ha kertünkben avokádót termesztünk ajánlatos ismernünk azokat a betegségeket, amelyek megtámadhatják a termő fát. Nézzük, hogy melyek ezek a betegségek!
A kamilla népszerűségét gyógyító hatásának köszönheti, külsőleg és belsőleg is felhasználható. Nézzük, hogy milyen betegségek gyógyítására alkalmas!
A kamilla teája sokféle betegségre jó többek között náthára, megfázásra is. A mellékhatásaival azonban nem árt vigyázni.
Kellene egy fotó róla, ugyanis lehet természetes (lombhullató),de lehet betegség is. Látnom kellene.
Igen, a vadhajtásokat le lehet metszeni.
Attól tartok, hogy nálunk nem lehet ilyen mediterrán növényt kapni és sajnos nem is bírná a mi klímánkat... A tengerhez közeli mikroklímát nem tudjuk nekik biztosítani. Ilyen növényekben a tengerparti nyaralások alkalmával, esetleg különleges üvegházakban gyönyörködhetünk.
A dió gubacsatka elleni permetezés akkor éri el hatását, ha már a rügyek pikkelylevelei szétnyíltak. Előbb nem érdemes permetezni. A dió termés elfeketedését elsősorban egy baktérium okozza (Xanthomonas arboricola var. juglandis), mely a leveleken is és a hajtáson előidéz barnás-fekete foltokat, elhalásokat. A termésnél fellépő elhalás a dió kocsányánál jelentkezik, és a dió termésben különböző szövetrétegekbe hatol. Amikor a betegség észlelhető, akkor már nincs lehetőség a védekezésre. A kórokozó a fán, annak kérgén telel, tehát a réztartalmú lemosó permetezés hatásos ellene. A kórokozó baltérium szaporodásához, a fertőzéshez vízes növény-felületre van szükség: esős időben erősebb a betegség szétterjedése, a feertőzés súlyossága. A virágpor is fertőzött lehet, és a bibén keresztül fertőződik a terméskezdemény. A kémiai védekezés csapadékos időben virágzás előtt és virágzás után több alkalommal ajhánlott 7 naponta. Virágzáskor lenne a legnagyobb szüksége a virágok, terméskezdemények védelmére, de számos irodalom a réz virágzatra kifejtett káros(perzselő) hatását említi. Amennyiben a gyümölcsfájánál a diótermés nagy része lehullik és a többi, beérett termésnél is magas a beteg ek aránya, a virágzás alatti permetezés is indokolt. Erre a rézhidroxid hatóanyagú Kocide, Rézhidroxid 50 WP szereket ajánlom választani, ezek kevésbé toxikusak. Egyéb időben a rézszulfát és a rézoxiklorid hatóanyagú szerek is használhatók.
A szokásos ritkítással, vagy ha durvább irtásra van szükség, akkor a vegyszeres irtást javasolom. Üdvözlettel, Édenkertész