2951. Egész évben hódít az avokádó!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Az avokádó szezonja egész évben tart, így széles körben elérhető. Ha még nem ismernénk ezt a sok értékes élettani hatással rendelkező gyümölcsöt, akkor pótoljuk ezt a hiányt néhány érdekes tény felsorolásával!
Vajon az avokádó gyümölcs vagy zöldség? Sokan úgy vélik, hogy gyümölcs, míg mások a zöldségek közé sorolják. A kérdést eldöntendő, különböző szempontokat kell számításba vennünk.
Ha kertünkben avokádót termesztünk ajánlatos ismernünk azokat a betegségeket, amelyek megtámadhatják a termő fát. Nézzük, hogy melyek ezek a betegségek!
A kamilla népszerűségét gyógyító hatásának köszönheti, külsőleg és belsőleg is felhasználható. Nézzük, hogy milyen betegségek gyógyítására alkalmas!
A kamilla teája sokféle betegségre jó többek között náthára, megfázásra is. A mellékhatásaival azonban nem árt vigyázni.
Leginkább a leveleiről lehet megkülönböztetni a két növényt: A homoktövis (Hippophae rhamnoides) az ezüstfafélék (Eleagnaceae) családjába tartozik, kétlaki, lombhullató, jelentéktelen (szél által megporzó) virágú cserje, amely csak akkor hoz termést, ha hím és nő jellegű bokrokat telepítünk egymás közelébe. Megnyúlt ezüstbarnás levelei, tövisei és piros bogyós áltermései vannak. A homoktövis termése nemcsak ehető, hanem igen magas C-vitamin-tartalmú, A tűztövis (Pyracantha coccinea) a rózsafélékkel rokon, dúsan, álernyőben álló virágai és vörös áltermései vannak. Értékes díszcserje, örökzöld levelei és dúsan álló termései, valamint tüskés ágai miatt kitűnő sövénynek számít.
Sajnos az orchidealeltárban olyan növény,hogy Cambria nem létezik!Ezt a nevet a holland termesztők találták ki az összes általuk előállított hibridre, mégpedig azért, hogy ne kelljen minden növényük mellé a növény valódi nevével új névtáblát készíteniük. Általánosságban azért tudni kell, hogy ezen összefoglaló név alatt található növények inkább a hűvösséget kedvelik (nappal-17-20,éjjel-14-18 fok).Nem vízigényesek két öntözés között a talajuknak teljesen ki kell száradnia. A levelek elkanyarodását okozhatja a légmozgás és/vagy a párahiány,(esetleg tápanyaghiány)melynek minimuma legalább 60% kell legyen.
A ciklámen a hűvös, világos helyiségek ideális növénye, meleg szobában vagy túlöntözve gyorsan elvirágzik és lekonyulnak a levelei, virágai; majd előbb-utóbb tönkre megy. Keressen számára ideálisabb helyet, pl. egy északra néző ablakban; reméljük még nem késő.
Csak miután teljesen visszaszáradt! Szaporodását mesterségesen befolyásolni nem igazán lehet a tavaszi időszak megindítja a hajtásfejlődéseket, akkor önmagától szaporodni fog. Átültetése nem szükséges nem baj ha a cserép tele van gyökérrel, szereti a szűk helyet.
Fiatalabb tűztövis töveknél valóban gyakori, hogy a virágos hajtásvégeket metsszük vissza, s ezzel eltávolítjuk a későbbi díszítő terméseket, de mindenképp megéri a későbbi erős növekedésért és bő termésért. A terméshozást ezenkívül nagyban befolyásolja a nemesített fajta is: egyesek többet, míg mások kevesebbet teremnek. A metszést halaszthatja a virágzás utánra is, látva így, hogy mennyi későbbi termést távolít el a növényről.