2956. Ezek a kamillatea mellékhatásai - néha jobb az óvatosság!
A kamillatea egyes esetekben hányást, hányingert és bőrkiütést is okozhat. Így befolyásolhatja a gyógyszerek hatását!
A kamillatea egyes esetekben hányást, hányingert és bőrkiütést is okozhat. Így befolyásolhatja a gyógyszerek hatását!
Mostanra már a burgonyának is be kellett érnie. Miután a levelei leszáradnak, ezeket levághatjuk, és még néhány hétig hagyjuk a földben. Ezzel megelőzhetjük a penészgomba spóráinak elterjedését a növényeinken.
A dracénák vagy sárkányfák általában életerős, igénytelen szobanövények, robusztus trópusi külsővel. Modern otthonokban és irodákban egyaránt találkozhatunk vele. Legtöbbjük jól tűri a fényszegény környezetet.
Aki olyan vonzó és sokoldalú szobanövényt keres, amely nem igényel sok időt és figyelmet, annak a dracéna vagyis a sárkányfa lesz a legmegfelelőbb szobanövény.
Ebben a részben a dracénákkal kapcsolatos problémákról lesz szó. Nézzünk, hogy mire kell odafigyelni a dracénák nevelésekor!
A klívia viszonylag kényes növény, télen mindenképp pihenőt kíván: fűtetlen helyiségben tartsuk, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik. Ha teheti vigye hűvös helyre, tavasszal pedig ültesse át, nyárra keressen neki egy félárnyékos helyet. Ettől rendbe kell jönnie.
A bazsarózsa a mélyrétegű, tápdús talajon gazdagon virágzik (a homokot mindenképp fel kell javítania); ha mély árnyékba kerül vagy túl közel a fák gyökereihez az rontja a virágzást. Ha ez késői fagyokkal is párosul, az tovább rontja az eredményt. Ha árnyékos helyen van növénye, ültesse át tavasszal, ilyenkor tőosztással szaporítható is.
Egyszerűb a dolga, hogyha a tövön talál sarjakat, amit leszedve az anyanövényről szaporítható. Másik, nehezebb szaporítási mód a törzsdugványozás. Le kell vágni egy idősebb növény oldalhajtását, meg kell várni amíg a vágási felület kiszárad és ezután kell földbe ültetni. A sikeres eredés feltétele a meleg és páradús levegő!
Megtaláltam a Paulmann égők hazai forgalmazójának elérhetőségét, talán őket kellene megkérdezni, hátha náluk még kapható: http://www.paulmann.hu/
A csigák nedves időjárás esetén szaporodnak el tömegesen, megjelenésükkor érdemes rögtök csalétket kitenni nekik. A csigáknak jó ízlésük van, nagyon szeretik a sört. <p>A sörcsapda leírása az alábbi cikkben megtalálható: