2956. Ezek a kamillatea mellékhatásai - néha jobb az óvatosság!
A kamillatea egyes esetekben hányást, hányingert és bőrkiütést is okozhat. Így befolyásolhatja a gyógyszerek hatását!
A kamillatea egyes esetekben hányást, hányingert és bőrkiütést is okozhat. Így befolyásolhatja a gyógyszerek hatását!
Mostanra már a burgonyának is be kellett érnie. Miután a levelei leszáradnak, ezeket levághatjuk, és még néhány hétig hagyjuk a földben. Ezzel megelőzhetjük a penészgomba spóráinak elterjedését a növényeinken.
A dracénák vagy sárkányfák általában életerős, igénytelen szobanövények, robusztus trópusi külsővel. Modern otthonokban és irodákban egyaránt találkozhatunk vele. Legtöbbjük jól tűri a fényszegény környezetet.
Aki olyan vonzó és sokoldalú szobanövényt keres, amely nem igényel sok időt és figyelmet, annak a dracéna vagyis a sárkányfa lesz a legmegfelelőbb szobanövény.
Ebben a részben a dracénákkal kapcsolatos problémákról lesz szó. Nézzünk, hogy mire kell odafigyelni a dracénák nevelésekor!
Kedves Érdeklődő, látatlanban vagy baktériumos lágyrothadásnak és baktériumos levélhullásnak tippelem.
A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron. Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!
Nagyon kevéske maradt meg a pálmából, így nehéz megmondani, talán legyezőpálma. http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-l-xl-meret/kinai-legyezopalma-livistonia-chinensis/480/
Kedves Bogárka! Alma és birs ott is megél, hidegtűrő fajták: Gloster Golden delicious Tenroy / Royal Gala
Kedves Éva! Aki ezeket a növényeket vásárolja meg Magyarországon, az a fiatalkori fagykár problémáját is "megvásárolja" vele együtt. Mindkét növény érzékeny fiatal korban az erős téli fagyokra, és lehetőség szerint valamilyen védelmet igényel. Előfordul, hogy több télen is visszafagy tövig (pl. a selyemakác), és -ha a gyökere egyébként erős- a következő évben két évnyit növekszik, így idővel eléri azt a kort, amikor már nem károsítják a fagyok. Fontos, hogy a nyár folyamán ne legyenek túllocsolva a növények, mert különben nem érnek be a hajtásaik kellőképpen, és a fagy jobban károsítja őket. Téli takarásként próbálja meg lazán körbetekerni a törzset nádszövettel. Ne adja fel, idővel gyönyörű növényei lesznek!