3031. 5+1 télen virágzó szobanövény - meseszép lesz tőlük a lakás
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
A szépcsalán (Acalypha) egy Indiából származó cserjés növény. Habár ideális szobanövénynek, a szabadföldben is könnyen megél. A következőkben megosztunk néhány gondozási tanácsot!
A pettyeslevél (Hypoestes phyllostachya) egy Madagaszkárból származó, kis méretű levéldísznövény, melyet meglepően könnyű magról nevelni. Színes leveleivel kellemes foltot alakíthatunk ki vele a szobában.
A kaktuszok arról ismertek, hogy a lakás különböző sarkaiban üldögélnek, porosodnak és alig nőnek, de szeretnénk, ha egy új módszer segítségével, életre tudnánk kelteni őket. Remekül néznek ki, ha kisebb csoportokban ültetjük őket, és a talajt befedjük homokkal; így máris bizarr és giccses sivatagi díszlet lesz belőle. Már csak egy miniatűr cowboy hiányzik mellé.
Két népszerű szenvedély, a beltéri kertészkedés és a koszorúkészítés egyesítéseként, az élő koszorúk készítése lehetőséget nyújt a virágok és futó levelek elrendezésére és kiemelésére. Ugyanakkor nagyszerű módja annak, hogy kedvenc növényeink szépségét szemmagasságba állítsuk, hisz csak úgy méltányolhatjuk igazán.
Kedves Zoli, sajnos nem nagyon van olyan szer, amit szobában fog tudni használni. meg kellene próbálni kimozdítani. Kezelés: A káliszappanos, alkoholos lemosás nem rossz megoldás, de valóban hatékonyabb a védelem más, rovarölő szerekkel történő kombinálás esetén. Sok korszerű növényvédő szer van kereskedelmi forgalomban, és nem szívesen emelnék ki egyet sem. Ami talán jelen esetben fontos lehet, hogy III. forgalmi kategóriába tartozó, úgynevezett szabadforgalmú növényvédő szerek közül melyik kapható kisebb kiszerelésben… Tehát kezdetnek a levelek átmosása a szappanos vizes szivaccsal egyrészt jó megoldás a pajzstetvek visszaszorítására, másrészt pedig a károsító által kiválasztott mézharmattól is megtisztul a növény, amely egy újabb fertőzésnek lehetne a melegágya, a korompenészé. A védekezés folytatásaként természetes olajszármazék tartalmú rovarölőszeres lemosás javasolt. Az olajos szerek a pajzstetvek felületét beborítva azok fulladásos pusztulását okozza. Kézi szórópalackos kiszerelésben – egészen jó ár-érték arányban – beszerezhető a Vektafid A/E nevű szer, amelyet nyílt térben szabad csak használni. A permetezés befejeztével még néhány alkalommal érdemes beöntözni a növényt 0,1-0,2%-os töménységű Actara 25 WG oldattal. Ez utóbbi szer por formájában, 4g-os kiszerelésben is kapható. Természetesen minden növényvédő szer használata esetén be kell tartani a csomagoláson feltüntetett útmutatót, és törekedni kell rá, hogy a használat során környezetet ne terheljük feleslegesen.
Tisztelt Kertbarát! A szilvafa viszonylag erős növekedéssel ( sok sarj hajtás képzés) reagál a vázágak letörésére, vagy levágására. Ennek az oka hogy a metszés, vagy a sérülés helyén felhalmozódik a auxin (növekedési hormon) koncentrációja, és a növényi sejtek, és szövetek osztódnak, és új hajtások képződnek. Azon a részen ahol ezek a vízhajtások képződtek ott a legnagyobb és legerősebb 2-3 hajtás hagyjuk meg a többit távolítsuk el. A növényi energia és hormon mennyiség majd ebbe a 2-3 hajtásba kerül, és így a fánál beáll a növekedési, és termésképzési egyensúly 1-2 év alatt. Jó kertészkedést. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök aleonkert.hu
Sajnos nem látszik jól, de a tipp az pajzstetű. Víz és szappanA kemény levelű növényekről, pl. a kukoricalevélről (Aspidistra), a citrusfélékről, a csodacserjéről (Codiaeum), a dracénáról, a fikuszról, a borostyánról és az orchideákról szappanos vízbe mártott szivaccsal is eltávolíthatjuk az enyhe pajzstetűfertőzést. Ügyeljünk rá, nehogy a sok ezer tojás némelyikét a növény egészséges részére juttassuk, amikor a tetveket eltávolítjuk. A kemény levelű növényekről puha ecset és szappanos víz segítségével eltávolíthatjuk az enyhe pajzstetű-fertőzést. Denaturált szeszA pajzstetvek eltávolításának leghatékonyabb módszere, ha denaturált szeszbe mártott vattadarabbal letöröljük a növényt. Ilyenkor a viaszos pikkely feloldódik, és nagy valószínűséggel a peték is elpusztulnak. Ez esetben is vigyázzunk, nehogy továbbterjesszük a petéket. Erre a célra gint is használhatunk. A különálló pajzstetveket és petéiket denaturált szeszbe mártott vattadarabbal ártalmatlaníthatjuk. Kontakt rovarölőkEzek a növényvédő szerek csak akkor tudják kifejteni a hatásukat, ha a vegyi anyag közvetlenül érintkezik a pajzstetű-lárvákkal. A házban vagy üvegházban nevelt növények egész évben aktívak, így nehéz eltalálni a rovarirtás megfelelő időpontját. Kivételt talán csak a hidegházban nevelt szőlő vagy a belső udvaron nevelt dézsás növények képeznek. Az áttelelő pajzstetveket csak akkor irthatjuk ki, ha a növény teljesen nyugalmi állapotban van. A kontakt rovarölő szert permetezzük a növényre, így kiírthatjuk a lárva-állapotot elért pajzstetveket. KátrányolajTélen kátrányolaj segítségével irthatjuk ki a nyugalmi állapotú szőlővesszőkön élősködő áttelelő pajzstetveket. Szisztemikus rovarírtókEzek a növényvédő szerek úgy irtják ki a pajzstetveket, hogy megmérgezik a növény nedveit, így mind a bábok, mind az őket tápláló nőstények elpusztulnak. Néhány hatóanyaguk azonban mérgező bizonyos dísznövények számára is, ezért körültekintően válasszunk. A páfrányok többsége rosszul tűri a növényvédő szereket. Ne használjunk dimetoátot cineriára, begónia, páfrányok és mikulásvirág védelmére. AzA szisztemikus növényvédő szerek golyó alakban is kaphatóak. A földbe helyezve megmérgezik a növény nedveit. Egyéb gonsozási tippek >>
Üdvözlöm! MIvel egy korábbi remek cikkünkben le van írva, nem szeretném ismételni, szóval itt minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-apolasa/oszibarackfak-metszese/5050/
Tisztelt Aranka! A magról kikelt magonc fácskának az előnye hogy gyorsan nő ellenállóbb a betegségekkel szemben, de viszont kicsi a termése szőrözöttebb, és az íze is kesernyés. A magonc alanyra oltott nemes őszibarack sokkal nagyobb, és sokkal finomabb és lédúsabb az íze. A magoncot esetleg be lehet szemezni a gyökérnyaknál, ez hozhat eredményt. A hajtások gyökereztetése nem fog eredményhez vezetni. Végeredményben én új oltott nemes szabad gyökerű, vagy konténeres őszibarackfa vásárlását javasolom. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök aleonkert.hu