3031. 5+1 télen virágzó szobanövény - meseszép lesz tőlük a lakás
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
A szépcsalán (Acalypha) egy Indiából származó cserjés növény. Habár ideális szobanövénynek, a szabadföldben is könnyen megél. A következőkben megosztunk néhány gondozási tanácsot!
A pettyeslevél (Hypoestes phyllostachya) egy Madagaszkárból származó, kis méretű levéldísznövény, melyet meglepően könnyű magról nevelni. Színes leveleivel kellemes foltot alakíthatunk ki vele a szobában.
A kaktuszok arról ismertek, hogy a lakás különböző sarkaiban üldögélnek, porosodnak és alig nőnek, de szeretnénk, ha egy új módszer segítségével, életre tudnánk kelteni őket. Remekül néznek ki, ha kisebb csoportokban ültetjük őket, és a talajt befedjük homokkal; így máris bizarr és giccses sivatagi díszlet lesz belőle. Már csak egy miniatűr cowboy hiányzik mellé.
Két népszerű szenvedély, a beltéri kertészkedés és a koszorúkészítés egyesítéseként, az élő koszorúk készítése lehetőséget nyújt a virágok és futó levelek elrendezésére és kiemelésére. Ugyanakkor nagyszerű módja annak, hogy kedvenc növényeink szépségét szemmagasságba állítsuk, hisz csak úgy méltányolhatjuk igazán.
Üdvözlöm! A VII. Edward szereti a tűző napot és a talajra nem igazán érzékeny, de javaslom, hogy jól trágyázott jó vízgazdálkodású talajba ültesse ha van rá mód. A szikfa a talajra abszolút nem érzékeny, sőt! A sós, szikes (ahogy neve is jelzi) homokos talajon is jól érzi magát és szintén bírja a tűző napot!
Üdvözlöm A száradásnak sok oka lehet, kórozók, vagy kártevők, esetleg tartási hibákból eredendően is pusztulhat. Ezt így látatlanban megmondani, lehetetlen. A hajtásokkal semmit nem kell tenni, gondozza, hogy erősödjenek!
Kedves Gabriella! A palackkerthez a kavics helyett nyugodtan használhatja az agyaggranulátumot, mivel az a vízfelesleget szépen fel tudja szívni, tárolni és apránként leadni, ezáltal párás környezetet biztosít. A kókuszrost a tőzeggel azonos módon használható, tápértéke nincs ezért fontos, hogy jó termőtalaj/virágföld kerüljön az ültetőközegbe. Az A típusú virágföldhöz 1/3-ad semleges kémhatású virágföldet érdemes keverni, hogy ne legyen túl savanyú a talaj, ez használható a moháknál is. Üdvözlettel, Stipa Kertészet
Kedves József! Igazából bármelyik fajta alkalmas erre. Nem speciálisak, ez nevelés kérdése: olyan csemetét kell választani, ami kb 50-60 cm magasan ágazik el. Az ültetést követően a nem oldalra növő ágakat azonnal vágják le. A kordonra rá kell kötözni az ágakat, -tavasszal a legjobb, mert ilyenkor puha, hajlékonyak az ágak- és mindig a tám-rendszerhez igazodó ágakat hagyja csak meg, az oldalra növőket vágja le. A red williams körték gyakorlatilag a piros vilmos körték. Nagy különbség nincsen, a termőképességükben van némi eltérés és színben. a vilmostól azért elmarad a termőképességük. A tám-rendszert kell először megcsinálni, aztán egyből mehetnek a növények is. Az acélhuzal megfelelő, igen. Bár jobb ha esetleg műanyaggal be van vonva.
A kivi beültetés utáni metszése A kivi fiatal ágait beültetés után, tavasszal vagy ősszel vágja vissza kb. 40 cm-es hosszúságig. A fiatal hajtások képzik a növény bázisát. Ezeknek az ágaknak az oldalhajtásain képzõdnek később a gyümölcsök. Gondoskodjon tehát arról, hogy az oldalhajtások között kb. 50 cm-es hely szabadon maradjon, így a gyümölcsöknek elegendő helyük marad a növekedésre. Az oldalhajtások nagy részét lemetszheti. A kivi téli metszése A téli gondozás során vágja vissza 5-6 szemig azokat az oldalhajtásokat, amelyek már oldalágakká fejlődtek. Ezek a szemek tavasszal ki fognak hajtani, és ezeken képzõdnek majd a levelek, a virágok és a termések is. Javasoljuk továbbá, hogy a kivi közepétől kifelé haladva az idős főágakat vágja le, amint a növény gyümölcsöt kezd hozni. Néhány évente új főágak képzõdnek, de a metszéssel a cserje fiatal marad. Az idõsebb főágak eltávolításához a tél a legmegfelelõbb időszak. A kivi májusi metszése A kivi ágait májusban a hatodik levélig vágja vissza, így a növény a növekedési fázisban mindenütt új hajtásokat hoz majd. A kivi gyorsan fejlődő növény, amely új hajtásait újra meg újra a levelek hónaljából hozza. A nem kívánt hajtásokat mindig metssze le, így a növény az energiáját a kívánt ágakra és hajtásokra, valamint nem utolsósorban a gyümölcseire tudja fordítani! Szabad-e metszeni nyár végén, ősszel a fügét, kivit, datolyszilvát? Hogyan termesszünk kopasz kivit? Magyar földbe magyar kivit? Igen, termesszünk kivit!