3031. 5+1 télen virágzó szobanövény - meseszép lesz tőlük a lakás
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
Díszítsük otthonunkat télen virágzó növényekkel, amelyek a még homályos ablakpárkányokat élénkké és színessé teszik. Hoztunk 5+1 szobanövényt, ami télen virágzik.
A szépcsalán (Acalypha) egy Indiából származó cserjés növény. Habár ideális szobanövénynek, a szabadföldben is könnyen megél. A következőkben megosztunk néhány gondozási tanácsot!
A pettyeslevél (Hypoestes phyllostachya) egy Madagaszkárból származó, kis méretű levéldísznövény, melyet meglepően könnyű magról nevelni. Színes leveleivel kellemes foltot alakíthatunk ki vele a szobában.
A kaktuszok arról ismertek, hogy a lakás különböző sarkaiban üldögélnek, porosodnak és alig nőnek, de szeretnénk, ha egy új módszer segítségével, életre tudnánk kelteni őket. Remekül néznek ki, ha kisebb csoportokban ültetjük őket, és a talajt befedjük homokkal; így máris bizarr és giccses sivatagi díszlet lesz belőle. Már csak egy miniatűr cowboy hiányzik mellé.
Két népszerű szenvedély, a beltéri kertészkedés és a koszorúkészítés egyesítéseként, az élő koszorúk készítése lehetőséget nyújt a virágok és futó levelek elrendezésére és kiemelésére. Ugyanakkor nagyszerű módja annak, hogy kedvenc növényeink szépségét szemmagasságba állítsuk, hisz csak úgy méltányolhatjuk igazán.
A selyempálma vagy selyemtölgy (Grevillea robusta) Ausztráliából származó növény, a félárnyékos, levegős helyet kedvelő, de meglehetősen kényes növény. Fagypont felett, de hűvösben kell teleltetni és télen ritkábban, de lágy vízzel locsolni. A száradó levelek tápanyaghiányra is utalhatnak, tavasszal érdemes kombinált tápanyagot tartalmazó, laza szerkezetű virágföldbe átültetni.
Ez valamivel nehezebb feladat, mivel április, májusban már szinte magától is nyílik a tulipán, nincs szükség külön hajtatásra, ráadásaul ha az idő melegre fordul, az felgyorsítja a növekedést. A következő cikkből kiszámolható, hogy mennyi hideghatás kell a tulipán hagymáknak, hogy virágoztathatók legyenek, erre kell kb. 4-6 hetet hozzászámolni a kihajtástól a virágzásig.
A levéltetű a diófán valóban sok bosszúságot okozhat, mivel a fa mérete miatt elég nehézkes a permetezés. S mivel a levéltetűk jó túlélők, ha nem a teljes fa van lepermetezve, valamelyik zugban meghuzzák magukat s túlélnek. Ennek kivédésére ki lhet próbálni a Chess nevű szert, amelyik a fa szöveteiben elszálítódnak a fa csúcsába is, és remélhetőleg mindenhonnan kiirtja a tetűt. Persze mindezt csak jövő tavasszal.
Mivel az aranyvessző vagy aranyfa(Forsythia sp.) a lombfakadás előtt virágzik nem érdemes azelőtt metszeni. Azért, hogy minnél nagyobb virágpompának örülhessünk, nyugodtan lehet addig várni amíg elvirágzik a bokor, s csak utána metszeni.
A füvesítésben nincs nagy különbség aközött, hogy gyeprácsba vagy az egész kertben történik, viszont idén már túl hideg a talaj, a magvetéshez. Most már meg kell várni a tavaszt és akkor nekiállni a fűmagvetésnek. <p>Mellékelt cikkünk részletesen foglalkozik a fűmagvetéssel.