3036. Kreatív térkihasználás
A hosszú, keskeny megmaradt területsávokat –melyek többnyire a ház mögött, a kert eleje és annak hátsó része között találhatók, igen gyakran elhanyagoljuk.
A hosszú, keskeny megmaradt területsávokat –melyek többnyire a ház mögött, a kert eleje és annak hátsó része között találhatók, igen gyakran elhanyagoljuk.
A száraz, árnyékos helyek többnyire az olyan nagy fák alatt találhatók, melyeknek gyökerei közvetlenül a felszín alatt vannak és lombkoronájuk nagy árnyékot ad. A következőkben bemutatunk 10 olyan növényt, amelyek megélnek a szárazabb és árnyékosabb területeken is.
Nem is gondolnánk, hogy a pálmák világában a színek milyen meglepően széles skálán mozognak. Ezek a növények nem mindig csak a zöld árnyalataiban pompáznak. Alábbi cikkünk fesői bevezetés a különleges pálmafajták (arecaceae) színpompás világába.
Nem is gondolnánk, hogy a pálmák világában a színek milyen meglepően széles skálán mozognak. Ezek a növények nem mindig csak a zöld árnyalataiban pompáznak. Alábbi cikkünkben további, a hagyományos zöld színtől eltérő, egzotikus pálmafajtákat mutatunk be.
Az örökzöld fa ideális választás dekoratív és funkcionális sövénykerítések készítéséhez. Ha sövénykerítést akarsz készíteni, ültess tuját, magyalfát, eukaliptuszt vagy Cryptomeriát.
a pompás kutyatej a meleg, déli fekvésű ablakokban érzi jól magát. télen, a virágzása alatt a 18°C az ideális számára. Nem vízigényes növény, télen még kevesebb locsolást igényel. Ha megtaláltuk neki az ideális helyet, nem ajánlott mozgatni, mivel nem szereti a költöztetést, ilyenkor lehullajthatja leveleit is. <p> Tejnedve mérgező, ezért gyermekektől távol tartsuk, átültetéskor, szaporításkor pedig viseljünk kesztyűt!
A zebralevelek (Calathea sp.) a trópusokról származnak, eredetileg félárnyék vagy árnyékkedvelők, de a nemesített, színes levelű fajták már több fényt igényelnek, ahhoz, hogy megtartsák színes mintázatukat. Alacsony páratartalmú lakásokat nehezen viseli el, míg párás környezetben gyorsan fejlődnek. Kissé savanyú közeget és üde talajt kell biztosítanunk számukra. Sajnos nem igazán panelnövény. Ha a szobában túl meleg van, érdemes inkább hűvösebb (de 15 foknál melegebb) helyet keresnünk neki télire.
A leírás alapján, a leginkább gyapjas pajzstetűre illik. Valószínű, hogy ez lepte el az orgonáját. Tavasszal mindenképp lemosó permetezésben kell részesíteni a orgonát. Ha ez nem segít, nyár elején további permetezés szükséges.<p>Bővebb leírást a pajzstetvekről az alábbi cikkünkben talál.
A növény valóban koszorúfutóka, amelynek igen ritkán van termése, könyvekben sem találtam említést róla. A termésérés viszont valóban okozhat sárgulás, mivel rengeteg tápanyagot elvon a növénytől. Ha növénye tovább sárhul érdemes megválni a terméstől. <p>Ha apró sárga foltokat talál a növényen, azt - főleg száraz helyen - takácsatkák is okozhatják, ilyenkor érdemes párásítani a növény környezetében, azt az atkák nem kedvelik s idővel eltűnnek.
Házilag is lehet datolyapálmát nevelni az étkezési, szárított datolya magjából a következő módszerrel. A vastag héjú datolyamagot tároljuk tíz napig nedves - sohasem kiszáradó fűrészpor között. Ezután tartsuk 24 órán át 25-30 fokos vízben, majd vessük el könnyű, homokos földbe. Amikor a hosszúkás sziklevelek kifejlődtek, át kell a növényeket ültetni, lehetőleg keskeny, magas, ún. pálmacserepekbe. A lapos edényekben ugyanis karógyökereik csak rövid ideig férnek el. Gyümölcsöt azonban nem fog teremni.<p> Bővebben, alábbi cikkünkben: