3051. Decemberi kertészkedés
Sokan azt hiszik, hogy kicsit késő decemberben a növények téli ápolásáról beszélni, de az igazság az, hogy a legtöbb termelő úgy gondolja, ez a periódus a legkritikusabb és a legmegterhelőbb a növények számára.
Sokan azt hiszik, hogy kicsit késő decemberben a növények téli ápolásáról beszélni, de az igazság az, hogy a legtöbb termelő úgy gondolja, ez a periódus a legkritikusabb és a legmegterhelőbb a növények számára.
Neve ellenére a végzetfa egy magasra kúszó, színes cserje. Különleges piros-fehér-zöld színeivel azonnal magára vonja bárki figyelmét. Ismerkedjünk most meg ezzel a titokzatos nevű növénnyel!
A fa törzsének meszelése egy régi de hatásos módszer, hogy megvédjük a fa kérgét az erős téli napsugarak okozta repedéstől. A hideg idő károsíthatja a gyümölcsfákat és a díszfákat.
Nagyszerű az elhatározás, hogy idén környezetbarát Karácsonyunk lesz. De a gyermekeinket bevonjuk a készülődésbe?
A víztakarékosság olyan gyakorlat amit mindannyian alkalmazhatunk mindennapjainkban. Változtassuk meg a víz használatával kapcsolatos rossz szokásainkat!
Kalapos gombák megjelenése legtöbbször a sok víz miatt történik. A talaj vízelvezető képessége nagyon rossz a tömörödött talaj miatt. Sokszor a gombabetegség is emiatt jelenik meg, de ezt a gyep előélet ismerete nélkül nem merem kijelenteni 100 %-an. A terület kezelése egy komplex gyepápolás változtatásával orvosható. Javasolom a DCM Antagon talajjavító rendszeres használatát és ajánlom a vegyszermentes kezelés módszerét. A recept: 10 liter vízhez – 2,5 liter Esstence Origo-t (talajéletet támogató, kifejezetten gomba betegségekre kifejlesztett növénykondicionáló gilisztahumusz kivonattal) – 0,25 dl Humin Garden Plus Solt(azonnali tápanyag) és – 0,2 dl Amalgerolt(talajkondicionáló, javítja a talaj levegő és vízháztartását) kell adni Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Igen, ez egy szép borostyánarália, két szobanövény keresztezéséből nemesített hibrid. Gondozásáról bővebben itt olvashat: Borostyánarália
Kedves Tímea! A gondos előkészületek ellenére több tényező sokszor a kertészkedő ellen fordul. Egyike lehet az is amikor esti öntözést választják a füvesítők a reggeli öntözés helyett. Ilyenkor a gyenge állományt a gombabetegség megtámadhatja és sárgulással jelentkezik ez a tünet. De lehet a talajban elszaporodott patogén gombabetegséget okozó faj is ami kiváltó ok mellett egyszerűen felszínre kerül. Mégis a legtöbbet előforduló gond egy füvesített állományban maga a talajprobléma. A baj forrását egy képről pontosan nem lehet meghatározni, de mindennek az oka a tapasztalatom szerint legtöbbször szerves anyag és humuszban szegény talaj. A jó kondíciójú talajban, egészséges növény fejlődik és képes megbirkózni az őt ért negatív hatásokkal. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
A mamutfenyő (Sequioadendron giganteum) hazájában a 100 méter magasságot is elérő faóriás, nálunk átlagosan "csak" 30-40 méter magasra nő. Nem a legjobb választás egy olyan helyre, ahol csak 6-8 m áll a rendelkezésére. Közepes vízigényű, páraigényes faj, a városi klímát egyre nehezebben viseli, a Kertészeti Egyetem Arborétumában is egy idő után megbetegedett és kihalt mindkét példánya. Metszeni nem szokás, így majd az idő eldönti, hogy milyen sors vár rá. Bemutatjuk a Föld legkülönlegesebb fáit videón!
Növénye egy mediterrán származású gránátalma (Punica granatum). Ápolásáról bővebben itt olvashat: Mediterrán hangulatot idéz kertünkben a gránátalma