3066. Bükkfa: így lehet könnyen felismerni
A bükkök nemzetségéhez tíz lombhullató alfaj tartozik, amelyek mindegyike rendelkezik néhány, csak rá jellemző tulajdonsággal. Ezek az egyedi jellemzők segítenek beazonosítani az egyes fajtákat.
A bükkök nemzetségéhez tíz lombhullató alfaj tartozik, amelyek mindegyike rendelkezik néhány, csak rá jellemző tulajdonsággal. Ezek az egyedi jellemzők segítenek beazonosítani az egyes fajtákat.
Kevesen tudják, hogy az eukaliptuszok egyes fajtái nagyon magasra nőhetnek. A világ legmagasabb fái között tartják számon őket. Vessünk egy pillantást ezekre a gyönyörű fákra.
A rágógumi nagyon népszerű, édességként, stresszoldóként és még szájhigiéniai célokra is használják. Kevesen tudják, hogy ez a közkedvelt termék a "rágógumi fa" levéből készül.
Nagyon jó hatással van a dolgozók egészségére, ha az irodában növények vannak. Vessünk egy pillantást a tíz legjobb irodai növényre!
Az irodai növényekkel betelepített irodák nagyon jó hatással vannak az ott dolgozók egészségére. Második részünkben további 5 pompás irodai növényt mutatunk be!
Kedves Anita! A fényképen az ernyős virágzat látszik csak egyértelműen. Jó lenne látni közelebbről az alsó leveleket, virágzatot, a szárat, ami pl. serteszőrös a medvetalpnál. A medvetalp levelei nagyobbak, de inkább nem bocsátkoznánk feltételezésekbe. A növény elég ritka Magyarországon, és inkább a bükkösökben, gyertyános-tölgyesekben él. Üdvözlettel: Növényorvos
Vágással lehet befolyásolni, de ezt a terültet hamar ki fogják nőni. Nem tudom, mekkora már, de a gyökerestől felszedett részeket pedig át lehet ültetni a kívánt helyekre. Üdvözlettel: Növényorvos
A kéthetente történő tápoldatozás, mellette a táprudak alkalmazása a talaj elsózásához vezethetett, mely önmagában is növénykárosodást eredményez. EC méréssel meghatározható a talaj sószintje. A második probléma a hagyományos golgota virágnál, hogy a jarovizációs szakasza elmaradt a növénynek. Ez egy meghatározott időtartamú alacsony hőmérsékleten tartás (teleltetés). A 18-20 °C nagyon magas ebben az időszakban, az ideális 5- max 10 °C. Ez a pihentetés nélkülözhetetlen a növénynek, bár tudom, lakásban ez nehezen megoldható. Üdvözlettel: Növényorvos
A kártevő nem marad ott a tett helyszínén - mint a betörő sem -, ezért nem látható. Ez a málnabogár, aminek a szeder is a tápnövénye. A virágbimbó amelyet megrág torz lesz, és idő előtt leesik, de a levelet is megrágják. A lárvák a málna - szeder tő tövébe lehúzódnak és bebábozódnak. A bogár ellen rovarölőszerrel - Sherpa - védekezhetünk, de a jövő évre gondolva, ősszel érdemes talajfertőtlenítő szerrel - Force - védekezni, mert egyébként a lárva áttelel és ismét károsít. Biokertben a Plantella Sárga lapokat lehet megpróbálni, mely jól használható a kártevők fajtájának megállapítására és a kártevők számának csökkentésére. A megtelt lapokat el kell égetni.
Lehet, hogy különböző fajta. De mivel más csírázási fázisban vannak, később hasonlóképpen fejlődnek tovább. Üdvözlettel: Növényorvos