311. ŐSZI NÖVÉNYKIÁLLÍTÁS A GELLÉRTHEGYEN
Tavasszal vagy ősszel van kerti szezon? A tavaszit inkább az emberek kedvelik, az őszit a növények preferálják. 2006 őszén tehát a növények eljöttek, az emberek meg nem.
Tavasszal vagy ősszel van kerti szezon? A tavaszit inkább az emberek kedvelik, az őszit a növények preferálják. 2006 őszén tehát a növények eljöttek, az emberek meg nem.
Azt tapasztalatból tudjuk, hogy a nyugati kocsik jobbak, mint a keletiek. Vajon a dísznövényekkel ugyanez a helyzet?
Október van, káposzta-szezon. 80 és 199 Ft között változnak az árak, nem mindegy, hogy hol vesszük.
Minden évben van néhány nap, amikor a Városligetben orchideát lehet nézni. Elmentünk és hoztunk néhány színes fotót.
Zöldség-gyümölcs piaci árak októberben, a 42. héten.
A képen egy álkörmös, vagy más néven karmazsinbogyó (Phytolacca americana) látható. Nagyon gyors növekedésű növény, amely Amerikában őshonos. Egyes részei (bogyói, gyökere legfőképp) erősen mérgezőek a legelő állatokra és az emberre. Régebben ételfestékként, borszínezékként használták, de élmiszeripari felhasználása mára már tilos.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Üdvözlöm! A fenyő magvetésre is igaz, mint minden magvetésre: nem szabad kiszáradnia, mert a megeredt kis növény csíra elpusztul, ha kiszárad. Laza, jó vízgazdálkodású tápanyagban gazdag földbe vesse el (ültesse), úgy hogy a magátmérő 2,5-3 szorosa legyen a magot takaró földréteg. Javaslom, hogy minden nap öntözze, de pangó víz ne legyen alatta! A leander magonccal kapcsolatban: a telelést 15 C körüli világos helyiségben kell teleltetni, heti kevés öntözéssel. A lépcsőházak kiválóan alkalmasak erre.
Tisztelt Borska! A Ficus microcarpa 'Ginseng' napos helyet kedveli és viszonylag jó szárazságtűrő növény mert a gyökerei jó tárolják a vizet. Az ásványvízzel való öntözés helyett a locsoló kannába 2-3 napot állt vizet ajánlom, mely lágy víz és a bonsai fák öntözéséhez kifejezetten ajánlott. A talaj ásványi anyag tartalmát növelni pedig kötöttebb talaj hozzáadásával, és tápoldatozással lehet. A tüneteket leírva a fácskát napos, és száraz helyre tegyük a huzattól óvjuk, és akkor öntözzük, amikor a talaja tapintásra száraz. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Naturella! A lótrágya nagyon jó, sok tápanyagot tartalmaz. A sok nitrogén miatt valószínű, hogy a levelek nagyra nőnek. Valóban mellé javaslom, hogy egy magasabb foszfor tartalmú műtrágyát szórjon ki. A gyepszőnyeg telepítésekor használt starter műtrágya tökéletesen megfelel, mert ezeknek általában 60 %-a foszfor.