3171. Mi várható idén az egyes növénykultúrákban?
A legmodernebb növényvédelmi technológiákat ismertették a Syngenta szezonnyitóján. A szezonra való felkészülés további aktuális témája a napraforgó és kukorica hibridek bemutatása volt.
A legmodernebb növényvédelmi technológiákat ismertették a Syngenta szezonnyitóján. A szezonra való felkészülés további aktuális témája a napraforgó és kukorica hibridek bemutatása volt.
A „könnyen fenntartható” kifejezés már évek óta nagyon népszerű a kertészetben. Régóta ismerjük ezt a kifejezést ahhoz, hogy egyre inkább összezavarjon bennünket. Kezdjük azzal a kérdéssel, hogy „Mit jelent a fenntartás?”. A válasz a feladaton és a feladatot elvégző személy szerint változik.
Emlékszem, tavaly mennyire aggódtam a tuják miatt! Most is hullik belülről a száraz levele, mint tavaly, de – hála a díszkertésztanodának – már tudom, hogy ez természetes folyamat tavasszal az örökzöldeknél.
A függőleges kertészet egyszerűen a növények és zöldségek felfelé irányuló növelését jelenti. Lássuk, hogy miért egyre felkapottabb ez a kertészeti irányzat!
De mi van, ha utólag rádöbbenünk, hogy egyes dolgok rossz helyre kerültek? A megoldás a mozgatható kert kialakítása!
Igen. A rododendron szereti és igényli a savanyú földet... ezt érdemes évente a tövéhez juttatni. Télre a kemény fagyok ellen érdemes betakargatni a tövét, vagy lehullott leveleket felkupacolni a tövénél.
Kedves Gyémánt! A fotókon látható növény nevét sajnos nem tudom megmondani, de biztos, hogy a paprikafélék rokona. A termését semmi esetre sem szabad elfogyasztani! Valamiféle gyom fajta.
A fügét a fagyok után, kora tavasszal ültessük ki. Az ültetésnél általános szabályok érvényesek rá, azaz tegyünk az ültetőgödörbe tápanyagot (pl.:szarvasmarhatrágyát) és jól öntözzük meg.
Próbálják meg minél stabilabban összedrótozni, megtámasztani a fatörzset, hogy semmiképpen se tudjon tovább repedni. A sebet - ha lehetséges - metszéskor használatos fertőtlenítővel kenjék be, hogy a kórokozók ne telepedjenek meg benne.
Gyümölcsfákon ha sok a termés, azok egymás kárára nőnek, tehát aprók maradnak. Érdemes az apró gyümölcsök egy részét minél előbb eltávolítani, kiritkítani. A bokor lombja a megmaradt termések hizlalására fogja fordítani az előállított anyagcsere termékeit. A gyümölcsök ritkítása elterjedt módszer, érdemes alkalmazni.