3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!