3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Ha alulról felfelé haladva száradnak a virágok, akkor ez természetes, ha egyszerre mind, akkor valamit nem szerethet. Az ablakban nem kap közvetlen napfényt ugye? Ha igen megvan a hibaforrás, ugyanis az üveg felmelegiti a legkissebb napfényt is és szinte elégeti a növényt vagy a virágokat. A meleg környezet ne jelentsen 22-24 foknál többet. Ha eldobálta őket, akkor rövid pihenés után hajlamos akár 3-4 hónapon belül is ujravirágozni (helyes tartás esetén). Hogyan tartsuk a lepkeorchideát (Phalaenopsis)? Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől
A növényt tavasszal célszerű kiemelni a konténeréből és éles késsel a hajtáscsúcsoktól kellően távol elvágni. Így gyakorlatilag annyi növény nyerhető, amennyi hajtáscsúcsa van a növénynek. A vágási felülettel nem szokott gond lenni, nem kell kezelni. Mindenképpen "nehéz", tőzegmentes talajkeverékbe kell ültetni és lassan oldódó műtrágyát hozzá adagolni.
A szilva alkalmas sudaras, szórt ágú, sövény és váza korona nevelésére is. Szerintem házikerti, kézi szedésű fák nevelésére elsősorban a váza korona a jó.
Az ültetés után valóban erősen kell visszametszeni a fákat, hiszen a kiszedéskor a faiskolában a gyökérzetet már alaposan megcsonkították. Általában kora tavasszal szokás azt megtenni. Az elültetett fákra lehet akár sok más fajtát is rászemezni, de számolni kell a különböző érési idők miatti permetezési gondokkal. A fajta kiválasztása a gazda ízlésétől, igényeitől függ, de nagymértékben attól is, hogy melyeket tudja megszerezni. Ezért megnevezéseket nem adok, nagyon sok fajta lehet jó nekem, de Önnek nem.
A hagymás növények telepítésével nem késett el, még megteheti ezek ültetését, persze csak ha a hó nem borítja a kertet. A cserjék telepítésével azonban már érdemesebb megvárni a tavaszt. A kerítés eltakarására több növényfaj is alkalmas lehet 2-3 db/m sűrűségben kiültetve. Szóba jöhet az örökzöld borostyán, a gyönyörű őszi szineződésű vadszőlő. A virágosak közül pedig a magyar lonc és a clematis fajták. A felsorolt növények közül azonban csak a borostyán örökzöld. Az előre hajtatott jácintnak a legjobb helyet választotta, így sokáig tudja élvezni majd a virágát.