3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Jucek! Nehéz helyzet, de a Glifogán só alapú gyomírtó szerek, (Glialka, Gliphogan) a talajjal érintkezve azonnal lebomlanak! Az egyszikű gyomokra van megoldás a fű között, a Puma Super nevű szer, de az nem szabad forgalmú, I. kategóriás szer. eléggé mérgező. A totális gyomírtásra a gyomperzselés lehet még megoldás, amit egy gázpalackkal lehet megoldani, illetve egy perzselővel. Ennek nagy előnye, hogy a gyommagokat is elpusztítja, mert a hő hatására azonnal kicsapódnak a fehérjék és biztos pusztulást okoz. Amennyiben a füvet szeretné megtartani, az esetben a kézi gyomlálás a megoldás. Ha a tarack búza van túlsúlyban, akkor egyébként nagyon szép gyepet lehet belőle kialakítani, ezt nevezik csillagpázsitnak.
Kedves Csipetke! Több kála faj van. Nem tudom a pontos tartási körülményeket (telelés időtartama, hőmérséklet stb) ezért nem tudok mire gondolni, de valószínű hogy valamilyen tartási körülményen kell változtatni. Itt egy cikk, kérem tanulmányozza át és annak függvényében változtasson: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/kala-zantedeschia-gondozasa/2774/
Nem írta, hogy indult a fű száradása. Foltokban pusztuló fű gyakran betegség jele. Ez gyakori, ha sok az öntözés és meleg van, ez ideális a gombáknak. Az öntözés a reggeli órákban a legjobb, mert fel tud száradni nap közben. A fénykép minden esetben sokat segít nekünk, de ha már az egész gyep kiszáradt, sajnos nem sok mindent tehetünk. A tuja elbarnult, elszáradt részei elpusztulnak. A pusztulás oka rendkívül sok lehet, sajnos személyes, részletes vizsgálat nélkül (vagy néha egy fénykép is közelebb visz a megoldáshoz) nem lehet / nem is tudunk tanácsot adni. Kártevő-, kórokozó-, talaj-, tápanyag-, vízhiány probléma, bármelyik hasonló tüneteket produkál. Az elszáradt részeket mindenképp el kell távolítani, megsemmisíteni a terjedés csökkentése érdekében. Ha nem valamilyen kártevő és az öntözés is rendben van, valószínűleg a talaj nem megfelelő számára (a meszes nem jó), tápanyag utánpótlásra is lehet szükség. Ez ültetés előtt lett volna ideális. Üdvözlettel: Növényorvos
Ültetés előtt gondolja át, hogy a kijelölt hely megfelelő-e a tulipánfa (Liriodendron tulipifera) számára, mert a kifejlett növény 15-20 m magasságot is elérhet. Jó vízellátású, tápdús talajban érzi jól magát. Különleges ápolást nem igényel, legfeljebb a kezdeti időszakban kevés alakító metszést. Tehát a legfontosabb "ápolási" munka a megfelelő hely kiválasztása -amennyiben a talajviszonyok az ültetést lehetővé teszik-, valamint az öntözés. Szélsőséges talajviszonyok (futóhomok, vízállásos területek) közé nem javasoljuk. Jó kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő