3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf