3286. Pampafű tavaszi metszése: ezeket mindenkinek tudnia kellene
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
A pampafüvet (Cortaderia selloana) tavasszal vissza kell vágni, hogy szép, dús legyen. Ugyanez érvényes a többi díszfűre is.
Hogy mennyire híres és elismert a magyar borászat? Elég ha azt mondjuk, hogy magyar borokat szolgálnak fel a 2011 második félévi lengyel soros EU elnökségi rendezvényeken.
A Soproni Kékfrankos Kft. és az Önkéntes Központ Alapítvány közös akcióban kívánja felhívni az Önkéntesség Európai Éve 2011 üzenetére a figyelmet – boraikkal a magyarországi önkénteseket és az őket foglalkoztató szervezeteket támogatják.
Hogyan legyen virágzó a boltunk? Hogy szerezzünk visszajáró vendégeket? Hogyan lehetünk jó étékesítők? Ezekre a kérdésekre adott választ Szigetszentmiklóson a Flora Hungaria virágpiac workshopján Bűdi Gábor.
Ki lesz a magyar napváros, hol van a hazai napfalu? Még néhány hét és egy ünnepélyes díjátadón kiderül, melyik magyar város, illetve falu jár élen a napenergia hasznosításában!
A Kivi házilag történő szaporítására nehéz. A hajtások gyökereztetése körülményes, az apró, fekete magok sem csíráztathatók egykönnyen. Arra kell vigyázni, hogy a gyökerek az állott vízben ne induljanak rothadásnak. Minden esetre meg kell próbálni, mert sokaknak azért sikerült!
A bálványfa gyökérzete sebezhető, de ha nem sikerül eltávolítani maradéktalanul, könnyen újrasarjad. A Glialkát javaslom első körben. A 3,5 %-os koncentráció elegendő, a termőföld miatt. Édenkertész
A korallberkenyét csak alakító metszésben szokták részesíteni. A gömbkoronájú díszfáknál ez elmaradhatatlan. Az örökzöldeket is általában tavasszal ajánlott metszeni.
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
A problémának több oka is lehet. A muskátli igényli a sok napfényt és a meleget, de csak a félárnyékos helyen fejlődik szépen, mert gyökerei érzékenyek a nagy hőségre, hamar rothadásnak indulnak. A rendszeres tápanyag- és vízellátáson túl az elszáradt lombokat és a hervadt virágokat ki kell törni, a túlságosan növő hajtásokat vissza kell csípni. Figyelni kell az esetlegesen megjelenő kártevőkre és kórokozókra is, melyek a levelek foltosodását, vagy száradását okozhatják. A leanderek szaporításának legegyszerűbb és leggyakoribb módja a hajtások gyökereztetése. A magoncok akkor lesznek ültetésre alkalmasak, amikor már két levélkéjük van. Óvatosan ültessük mert a kis gyökér letörhet, megsérülhet. Ültethetjük a magokat egyből a földbe, állandóan nedvesen tartva előbb-utóbb kibújnak a földből a kis növények, de cserépbe vagy ládába is tehetjük a magokat, és amikor már néhány centisek, akkor szétültetjük őket. Édenkertész