3301. Bruschetta, a tökéletes reggeli
Hozzávalók: kenyér, vaj, reszelt sajt, egy csirkemell, érett friss paradicsomok, fokhagyma, friss petrezselyemzöld.
Hozzávalók: kenyér, vaj, reszelt sajt, egy csirkemell, érett friss paradicsomok, fokhagyma, friss petrezselyemzöld.
Régen azt hittük, hogy a víz a természet örök, kiapadhatatlan tartaléka. Manapság már szerencsére másként látjuk a dolgokat...
Az ideális környezet a zöldségek számára, ha a konyhakert déli fekvésű vagyis, ha napsütéses helyen terül el. Ellenben, ha nem áll rendelkezésre egy ilyen terület, akkor a siker kulcsa abban rejlik, hogy a kertésznek olyan zöldségeket kell termesztenie, amelyek kevesebb napfényt igényelnek.
Már biztosan sokan hallottak arról a vegyszer menetes, környezetbarát megoldásról, amikor hasznos fonálférgek segítségével vesszük fel a harcot a talajban élő rovarlárvák ellen. Lássuk, hogyan is működik ez a valóságban!
Nem kell nagy kertésznek lenni ahhoz, hogy kertünket úgy megtervezzük, hogy az egész évben színes legyen. Ebben a cikkünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök arról mesél, hogy miért is nagyszerű megoldás kertekbe vagy utcafronti ágyásokba piros vagy sárga vesszejű somot ültetni.
A rovarok leírása alapján nem lehet meghatározni azokat. De a következő szabadforgalmú rovarölő szerek mindegyike hatásos ellenük, ezek közül válasszon a növények lepermetezéséhez: Karate, Decis, Sherpa, Talstar, Actara, Careo. Javaslom, hogy tavasszal a rovarok megjelenésének kezdetén permetezze le a védendő növényeket, ne hagyja felszaporodni.
Tartható dézsában, cserépben, de az így tartott növényeket fiatal korukban 2 évente érdemes nagyobb cserépbe ültetni. 6-7 éves kor után elegendő 3-4 évente átültetni a növényt. Ültetőföldje: enyhén agyagos kerti földet keverjünk össze homokkal 70-30% arányban. Az átültetést mindig március környékén végezzük el. Márciusban, a rügyfakadás, új hajtások megjelenése után, elvégezhetünk enyhe alakító metszést a növényen a bokrosodás érdekében. Ha már növekedésnek indult a növény, ne metssze meg! Vízigénye: Nyáron, nagy melegben nagy vízigényű, ezért javasolt a mindennapos, de legalább két-naponta történő öntözés, különösen a dézsában tartott növények esetén. Mindig este, vagy reggel öntözzünk. Télen kevesebb vizet igényel, elegendő a kéthetente történő öntözés, attól függően mennyire száraz a föld a növény körül. Hogyan gondozzam a magnóliámat?
A szerb lucfenyő szereti a nedvesebb és savanyúbb kémhatású talajokat, szárazságtűrő, teljesen télálló fajta. Takarja be a tövét télre mulcsréteggel.
a Az égvilágon semmi baja! Mint írtam, a lombhullatás a nobile csoportba tartozó növényeknél természetes dolog. A nagyon pici már teljesen kopasz kis növényke a pihenés után sarjat fog hozni és nő tovább.
A lényeg, hogy télen ne maradjon kint, mert elfagyhat. Május végén, mielőtt kikerülne a kertbe vagy az erkélyre, fokozatosan szoktassuk a közvetlen napsütéshez, különben a nap leégeti a téli fényhez szokott leveleket. Az ősz beálltával világos verandán, 5-15 fok közötti hőmérsékleten neveljük. a teleltetés alatt pihen, ezért ritkán öntözzük.