3331. Az ukrán rakott burgonya receptje
Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 50 dkg savanyú káposzta, 30 dkg füstölt kolbász, 1 kis fej vöröshagyma, 2 dl tejföl, 2 evőkanál olaj, 1 kiskanál cukor, só, őrölt bors; a tál kikenéséhez zsír.
Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 50 dkg savanyú káposzta, 30 dkg füstölt kolbász, 1 kis fej vöröshagyma, 2 dl tejföl, 2 evőkanál olaj, 1 kiskanál cukor, só, őrölt bors; a tál kikenéséhez zsír.
Mit tegyünk a tavasz végén elvirágzott hagymás növényekkel teli kertünkkel? A következőkben azt mutatjuk be, hogy néhány egyszerű lépéssel hogyan újíthatjuk meg az utcafronti virágágyásokat egynyári növényekkel!
A virágzó szobaciklámen a kankalinfélék csoportjába tartozó, szárgumóval rendelkező, 30 cm magasságot is elérő, bokros növény. Lássuk, hogyan kell gondoznunk ezt a szobanövényt, hogy gazdag virágzását minden évben megtapasztaljuk!
A kerttervezésben nagyszerűen hasznosítható az alábbiakban leírt 10 olyan lépés, amely gyakorlatias tanácsokkal látja el az érdeklődőt. Lássuk hát, melyek ezek a lépések, amelyek megkönnyíthetik életünket kertünk kialakításakor!
A tökéletesen kivitelezett kertben jól érezzük magunkat és szívesen tartózkodunk benne. Folytassuk hát a kerttervezési ötleteket a következő 5 lépéssel!
A kemény fagyok beállta előtt kell ültetni a fokhagymát. A jól kifejlett anyahagymákat gerezdekre kell szedni és azokat 4-5 cm mélyen a gondosan előkészített talajba 25 cm sor- és 12-15 cm tőtávolságban elduggatni. Ugyancsak most (ősszel) van az ideje a tavaszi zöldhagymának való dughagyma elültetésének is. Erre a célra a nagyobb dughagymák alkalmasabbak, mert ezek több tartalék tápanyagot halmoztak fel, tavasszal gyorsabban és erélyesebben fejlődnek, hosszabb, fehér, fogyasztásra alkalmas szárrészt alakítanak ki. Fokhagyma nyersen a leghatásosabb gyógyszer Ősszel vethető zöldségek Mit mikor vessünk/ültessünk a veteményeskertbe?
A Polgári Törvénykönyv szomszédjogi rendelkezései kérdésére egyértelmű választ adnak. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására pedig nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el. A közterületre áthajló ágakról lehulló gyümölcsöket - ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi - bárki felszedheti.
Az ingatlan-nyilvántartás adatai nyilvánosak, így bárki betekinthet a tulajdoni lapok tartalmába. Célszerű egy helyszínrajzot kiváltani a Földhivatalban a területről, majd az ott szereplő helyrajzi számok alapján be lehet tekinteni az egyes tulajdoni lapokba. Azokból megállapítható az ingatlanok tulajdoni helyzete, a tulajdonosok neve és címe.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.
Elvileg nem is árt a kutyának, ezért elegendő biztonság, ha a permetezés után egy napig nem engedjük a kutyát, hogy rágcsálja a növényeket.