3331. Az ukrán rakott burgonya receptje
Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 50 dkg savanyú káposzta, 30 dkg füstölt kolbász, 1 kis fej vöröshagyma, 2 dl tejföl, 2 evőkanál olaj, 1 kiskanál cukor, só, őrölt bors; a tál kikenéséhez zsír.
Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 50 dkg savanyú káposzta, 30 dkg füstölt kolbász, 1 kis fej vöröshagyma, 2 dl tejföl, 2 evőkanál olaj, 1 kiskanál cukor, só, őrölt bors; a tál kikenéséhez zsír.
Mit tegyünk a tavasz végén elvirágzott hagymás növényekkel teli kertünkkel? A következőkben azt mutatjuk be, hogy néhány egyszerű lépéssel hogyan újíthatjuk meg az utcafronti virágágyásokat egynyári növényekkel!
A virágzó szobaciklámen a kankalinfélék csoportjába tartozó, szárgumóval rendelkező, 30 cm magasságot is elérő, bokros növény. Lássuk, hogyan kell gondoznunk ezt a szobanövényt, hogy gazdag virágzását minden évben megtapasztaljuk!
A kerttervezésben nagyszerűen hasznosítható az alábbiakban leírt 10 olyan lépés, amely gyakorlatias tanácsokkal látja el az érdeklődőt. Lássuk hát, melyek ezek a lépések, amelyek megkönnyíthetik életünket kertünk kialakításakor!
A tökéletesen kivitelezett kertben jól érezzük magunkat és szívesen tartózkodunk benne. Folytassuk hát a kerttervezési ötleteket a következő 5 lépéssel!
A gyökerek megjelenése egyértelmű jel, hogy itt az idő az átültetésre. Tavasszal nem is lehetne alkalmasabb időt találni erre. Ültetéskor mindig arra figyeljünk, hogy csak egyel nagyobb cserepet válaszuunk, a részleges földcserével bőven elég friss földhöz és tápanyahoz jut majd a növény. Bővebben alábbi cikkünkben olvashat:
Terítsen fenyőkérget a szamócaágyás szélére körben, amit folyamatosan tartson nedvesen. A jelenlegi tartós szárazság miatt minden rovar szomjas, a nedves területekre vándorol, ahol a víz illatát érzi. A szamócát, mivel a talaj felszínét takarja, csak 4-5 naponta öntözze, hagyja a fenyőkérget az öntözések között kiszáradni.
Sajnos a képen nem ismerhető fel a rovar. Leírása szerint rágó kártevő (volt). A felhasznált Bi 58 és a Basudin 600 EW szinte minden rovarkártevőt elpusztít, de mindkettő alkalmazása felesleges volt. Felhívom figyelmét, hogy a Basudin felhasználása csak 2008.decemeber 31-ig engedélyezett, élelmezésügyi várakozási ideje zöldségféléknél 14 és 21 nap. A Cuproxat és a Topas gombaölő szerek, a rovarokra nem gyakorolnak hatást.
A szőlő levelein az érmenti húzott levéllemez, a sárgulás vírusfertőzésnek a tünetei. A vírusfertőzéstől a növényeket már mentesíteni nem tudja, ezek életük végéig fertőzöttek maradnak. A betegség az oltványokkal került magához. Vírusbetegségeknél a védekezés egyetlen járható módja a MEGELŐZÉS. Ezért különösen fontos, hogy csak ellenőrzött helyről és ellenőrzött, növény-egészségügyi útlevéllel rendelkező szaporítóanyagokat vásároljunk, és ezeket a dokumentumokat örízzük is meg.
A szilvafája szilvahimlő betegség tüneteit mutatja. A Plum pox virus fertőzése okozza a betegséget, a vírustól a fát mentesíteni nem lehet. Levéltetűvel és pollennal más csonthájasokat (őszibarack, kajszibarack, mandula) is megfertőzheti, ezért az ilyen fertőzött fákat érdemes mielőbb kivágni. A beteg fák terméseinek íze eltér az egészségestől (kevesebb a cukor és víztartalma), és számos fajtánál érés előtt a termések lehullanak. Az államilag ellenőrzött oltványok vírusfertőzöttségét az előállítás során folyamatosan ellenőrzik, az árusításnál az oltványokra rögzített növény-útlevél ezt az adatot is tartalmazza.