3376. IX. Országos Pékfesztivál
Kíváncsi a kürtös kalács vagy a kenyér lángos receptjére? Kíváncsi arra, mit készítettek Erdélyben Rákóczi korában? Ha igen, akkor jöjjön el a 9. Országos Pékfesztiválra, és választ kaphat kérdéseire!
Kíváncsi a kürtös kalács vagy a kenyér lángos receptjére? Kíváncsi arra, mit készítettek Erdélyben Rákóczi korában? Ha igen, akkor jöjjön el a 9. Országos Pékfesztiválra, és választ kaphat kérdéseire!
Teljesen kivirágozva a lilaakác az egyik legszebb fás szárú, évelő növény, amivel találkozhatunk. Így érdemes gondozni!
Mi is ez a Virágzó Zugló 2011? A Program célja, hogy Megyeri Szabolcs kertészmérnök irányításával a Budapest XIV. kerület Zugló Önkormányzata és a zuglói lakosok közösen szépítsék meg és tegyék virágzóvá a lakóházukhoz tartozó előkerteket, utcafrontokat.
Egy hűvös reggelen nincs jobb egy csésze nyugtató gyógynövény teánál. De nemcsak felmelegít, a gyógytea számos jótékony hatással bír az egészségre nézve is. A gyógytea fogyasztása továbbá kiváló forrása a vitaminoknak és ásványi anyagoknak.
Az ehető dísznövényekkel teli díszkertek kialakítása a 2011-es év egyik trendjévé vált. Szerencsére sok ehető növény közül válaszhatunk, így nem csak a kertünk lesz szép, hanem még el is fogyaszthatjuk a kertbe ültetett szépségeket. Lássuk, milyen ehető dísznövények jöhetnek szóba!
Tisztelt Levél író! Ha fűben sok a kétszikű gyom akkor nem kell aggódni mert a 4 -5 nyírás után kikopik, ha viszont egyszikű gyom van benne akkor a karbantartása függ a mennyiségtől, ha kevés van benne akkor hagyni kell, hogy a fű megerősödjön és elnyomja, vagy ha 3 -4 nyírás után is marad benne 1 szikű gyom akkor kézi munkával lehet eltávolítani. Tanácsom, hogy szórják meg a füvet gyorsan lebomló nitrogén tartalmú (fűre való) műtrágyával => nyírják, nyírják, nyírják=> ha még mindig van benne 2 szikű gyom akkor vegyenek GYOM STOP szelektív gyomirtót, viszont ha 1 szikű gyom van benne akkor kézi munkával kell tőle megszabadulni! Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
A metszést itt is az elhalt, sérült, egymást keresztező, egymást akadályozó hajtások eltávolításával kezdjük. A vezérhajtások visszavágásával rózsánk méretét, növekedési irányát szabályozhatjuk. Az oldalhajtásokat a vezérhajtások minden oldalán vágjuk vissza kb 8 cm-es nagyságra (3-5 rügy). Ne bántsuk azokat az oldalhajtásokat, melyek a metszés időpontjában éppen virágoznak, vagy a kapaszkodásban fontos szerepük van. Tavaszi metszés: ebben az időszakban megalapozzuk rózsáink növekedését, alakját. Amint látjuk, hogy rózsáink hajtani kezdenek (friss, piros rügyek, hajtások) kezdjük meg a metszést, ne várjuk meg a hajtásrendszer növekedésének erőteljes megindulását. Nyári metszés: nyáron a legfontosabb feladat az elhalt virágok eltávolítása. Nagyon fontos, mégis sokszor elhanyagolt feladat! Ha eltávolítjuk az elhalt virágokat, akkor növényünket újra virágzásra késztetjük. Őszi metszés: növényeinket felkészítjük a télre. Eltávolítjuk az elhalt, esetleg letört ágakat, visszavágjuk a hajtásokat, így szélvédelmet biztosítva a rózsáknak (bokorrózsáknál). Frissen ültetett rózsák metszése: a fútórózsák kivételével az frissen ültetett rózsákat mindig vissza kell metszeni.
Én az Ön helyében átültetném a növénykét friss földbe és a régit kidobnám. Még a gyökeréről is le kellene mosni a régi talajkeveréket. Valószínűleg olyan helyen van, ahol kevés a fény és nincs elégséges szellőzés - ez táplálja a gombákat (penészt)
Semmi különös gondoskodást nem igényel, némi tápoldatot és locsolást. Arra kell vigyázni, hogy ne legyenek túllocsolva, mert akkor kipusztulnak. Minden ugyanúgy történik a paradicsommal, mintha szabad földbe lenne ültetve.
Gyöngyvirág.