3376. IX. Országos Pékfesztivál
Kíváncsi a kürtös kalács vagy a kenyér lángos receptjére? Kíváncsi arra, mit készítettek Erdélyben Rákóczi korában? Ha igen, akkor jöjjön el a 9. Országos Pékfesztiválra, és választ kaphat kérdéseire!
Kíváncsi a kürtös kalács vagy a kenyér lángos receptjére? Kíváncsi arra, mit készítettek Erdélyben Rákóczi korában? Ha igen, akkor jöjjön el a 9. Országos Pékfesztiválra, és választ kaphat kérdéseire!
Teljesen kivirágozva a lilaakác az egyik legszebb fás szárú, évelő növény, amivel találkozhatunk. Így érdemes gondozni!
Mi is ez a Virágzó Zugló 2011? A Program célja, hogy Megyeri Szabolcs kertészmérnök irányításával a Budapest XIV. kerület Zugló Önkormányzata és a zuglói lakosok közösen szépítsék meg és tegyék virágzóvá a lakóházukhoz tartozó előkerteket, utcafrontokat.
Egy hűvös reggelen nincs jobb egy csésze nyugtató gyógynövény teánál. De nemcsak felmelegít, a gyógytea számos jótékony hatással bír az egészségre nézve is. A gyógytea fogyasztása továbbá kiváló forrása a vitaminoknak és ásványi anyagoknak.
Az ehető dísznövényekkel teli díszkertek kialakítása a 2011-es év egyik trendjévé vált. Szerencsére sok ehető növény közül válaszhatunk, így nem csak a kertünk lesz szép, hanem még el is fogyaszthatjuk a kertbe ültetett szépségeket. Lássuk, milyen ehető dísznövények jöhetnek szóba!
A Zamioculcas fényes, mutatós levelei, csekély vízigénye és betegségekkel szembeni ellenálló képessége miatt kedvelt szobanövény, elsősorban levéldísznövény, de a kifejlett növény megfelelő körülmények között virágozhat is. Kontyvirágokhoz hasonló virágzata fejlődik, amely a mellékelt képen is látható.
A golgotavirág nyáron valóban szeret a szabadban, de télre fagymentes, de hűvös és világos szobába, vagy pincébe kell elhelyeznünk. Mérsékelten öntözzük viszont gyakran szellőztessünk.
A legtöbb meggyfán elszaporodott már a meggy blumeriellás betegségét okozó gomba, amley ellen nem csak permetezéssel, ha nem a lehullott levél elégetésével vagy talajba forgatásával is védekezhetünk, majd tavasszal lombfakadástól 2-3 hetente le kell permeteznünk 1-2 alkalommal a fát.
Biztos megoldásnak csak egy macskát tudok ajánlani, aki valóban elűzi a verebeket a kertből. Bár lehet kapni ultrahangos madárrisztót, nem tudom, az hatásos-e ellenük.
Az almafa ventúriás varasodása okoz barna foltokat mind a levélen, mind a termésen. Bár a levelek ettől még nem hullanak le a fáról, de az ősz közeledtével ez természetes állapot. A beteg leveleket legjobb ha elégetjük, majd lombfakadástól kezdve gombaölő szerekkel permeteznünk kell a fát.