3396. Az egészséges kert titka
Egészséges és szép kertek nem csak a mesékben léteznek, erre gyakran látunk példát is. Természetes módszerekkel látványos, egészséges kert hozható létre. Íme, néhány jó tanács ennek elérésére!
Egészséges és szép kertek nem csak a mesékben léteznek, erre gyakran látunk példát is. Természetes módszerekkel látványos, egészséges kert hozható létre. Íme, néhány jó tanács ennek elérésére!
Előző cikkeinkben már beszéltünk a talajtakarás, a fenyőkéreg előnyeiről. Ha tehát kertjében már használ fenyőkérget (vagy még csak akar), fontosnak érzem elmondani, a frissítésre érdemes odafigyelni.
Tudjuk, hogy kertünk megtervezése fontos lépés, és idejében kell elkezdeni azt. De miért kerül elő már júliusban az ősszel ültetendő virághagymák kérdésköre?
Az európai leander (Nerium oleander) a meténgfélék csalátjába tartozó, 150-180 cm magasságot elérő fás növény. A levelek hosszúkásak, keskenyek, bőrszerűek. Levelei zöld színűek, világosabb zöld fonákukon hangsúlyos központi erezet található.
A kankalin (latinosan primula) a kankalinfélék családjának több száz fajt tartalmazó nemzetsége. Ismerkedjünk meg most két széles körben elterjedt változatával: a szártalan- (Primula acualis) és a szobai kankalinnal (Primula obconica)!
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos